Українська чиновниця у списку 100 найвпливовіших людей світу з ґендерних питань

Дата: 25 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Ґендерна Уповноважена уряду України Катерина Левченко потрапила до рейтингу 100 найвпливовіших людей світу з питань ґендерної рівності.

Рейтинг “Ґендерна рівність. Toп-100 найвпливовіших людей у глобальній політиці” опублікований міжнародною організацією Аpolitical.

У списку ‒ 94 жінки та 6 чоловіків. Україна потрапила до рейтингу ґендерної впливовості та увійшла до підгрупи “Державна служба”.

“Складаючи цей список, ми думали про те, що ці державні службовці заслуговують на визнання і що таке номінування найкраще сприятиме поширенню справді добрих ідей. Щоб дізнатись більше про кожну людину, просто натисніть на її зображення”, ‒ зазначають в організації.

Як розповіла Катерина Левченко “Повазі“, новина про потрапляння до рейтингу застала її в літаку. Вона поверталась із Страсбурга, де проходило засідання ГРЕТА ‒ групи експертів Ради Європи з протидії торгівлі людьми.

“Посилання на цей рейтинг переслала мені Іветт Лінгенхьюзен – ґендерна радниця спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Від неї дізналася про рейтинг і потрапляння до нього. Інфо ніхто не просив. Як він формується, не знаю, навіть ще не прочитала, що там написано про мене. Принаймні англійською я називаюсь Government Commissioner for Gender Equality Policy”, ‒ ділиться враженнями ґендерна Уповноважена.

За її словами, фахівці і фахівчині в списку дуже поважні, багатьох вона знає особисто. Катерина Левченко говорить, що їй дуже приємно, хоча і дивно, бо вона не любить рейтинги.

“В Україні стільки чудових, професійних, достойних, наполегливих жінок, які зробили і продовжують робити багато для того, щоб права жінок не були порожнім звуком. Сьогодні вже забезпечення ґендерної рівності з екзотичного поняття визначено пріоритетом уряду. Стрімкі зміни, наприклад у секторі безпеки та оборони, відбуваються не самі по собі, а завдяки наполегливій кропіткій роботі та політичній волі. Рейтинг персоналій не відображає всього цього. А от те, що в рейтингу Україна – це важливо і радісно! Бо результат – то колективна і командна робота”, – вважає Катерина Левченко.

Вона також додає, що потрапляння до цього рейтингу – це великий плюс громадянському суспільству України та громадським організаціям, особливо жіночим. Це знак визнання жіночого руху України. На думку Левченко, це також знак визнання великої політичної волі для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Ця політична воля, на думку Катерини Левченко, сьогодні безпрецедентна для України.

“Попри посилення ультраправих, посилення антиґендерних рухів, наступів радикалів, дуже важливо скористатися такою політичною волею і забезпечити максимально безповоротність руху. Незалежно від моєї посади, роботи, функціональних обов’язків, я займалася і буду займатися цими питаннями”, – додає ґендерна Уповноважена уряду.

До впливового світового рейтингу також увійшли: Фумзіле Мламбо-Нгкука, виконавча директорка ООН-жінки; Джастін Трюдо, прем’р-міністр Канади; Джулія Гіллард, колишня прем’єр-міністерка Австралії та голова Глобального інституту жіночого лідерства; Малала Юсафзай, пакистанська правозахисниця, яка виступає за доступність освіти для жінок у всьому світі; Марлен Шьяппа, французька письменниця, журналістка, державна секретарка Франції з питань рівності жінок і чоловіків; Катя Іверсен, CEO в Women Deliver; Маргот Вальстрьом, міністерка закордонних справ Швеції; Керен Гроун, старша директорка Групи світового банку; Садік Хан, мер Лондона; Емануель Макрон, президент Франції, та багато інших світових лідерів.

Аpolitical – глобальна мережа для урядів, яка допомагає державним службовцям і службовицям знаходити ідеї та партнерів, які їм необхідні для вирішення найважливіших завдань, що стоять перед суспільством.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: