Україна опустилась у рейтингу свободи слова “Репортерів без кордонів”

Дата: 18 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

У цьогорічному рейтингу свободи слова організації “Репортери без кордонів” Україна опустилася на одну сходинку та посідає 102-ге місце зі 180.

Про це повідомляє DW.

Найбільшими викликами для свободи слова в Україні стали стеження та перешкоджання роботі журналістів-розслідувачів, а також конфлікт на Донбасі. Погіршили ситуацію й факти відмови у в’їзді для закордонних журналістів. 

Лідером цьогорічного рейтингу “Репортерів без кордонів” стала Норвегія, яка втретє поспіль посідає перше місце. Погіршення ситуації зі свободою преси зафіксували в Росії, яка опустилася на одну сходинку та посіла 149-те місце. Водночас покращення ситуації зі свободою слова у 2018 році експерти побачили у Вірменії (країна піднялася на 19 сходинок, посівши 61-ше місце в рейтингу) та Киргизстані (країна піднялася за рік на 15 сходинок, посівши 83-тє місце).

Як відомо, за підсумками першого кварталу 2019 року експерти Інституту масової інформації вже встигли зафіксувати в Україні 72 випадки порушення свободи слова. Більше половини порушень стосувалися фізичної агресії щодо журналістів, але аналітики наголошували, що серйозними проблемами стають кібератаки і обмеження доступу до інформації для представників медіа. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: