У російській в’язниці голодує українець. Вимагає відбувати покарання в Україні

Дата: 01 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Засуджений в окупованому Криму українець 28 липня оголосив голодування на знак протесту проти його незаконного переміщення до Росії. 

Про це Центру інформації про права людини повідомив експерт Регіонального центру з прав людини, адвокат Роман Мартиновський.

Давидов Євген Володимирович наразі відбуває покарання у виправній колонії (ВК) №9 Головного управління Федеральної служби виконання покарань Росії в Ростовській області у місті Шахти. 

Як повідомляє правозахисник, ув’язнений таким чином протестує проти того, що Росія не виконує резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи від 12 жовтня 2016 року про передачу на підконтрольну Україні територію громадян України для подальшого відбування покарання.

Дружина засудженого Давидова Римма розповіла, що “Ялтинський міський суд” переглянув справу українця і присудив йому 15 років ув’язнення. 

За її словами, з моменту етапування їм не вдається домогтись, аби Євген Давидов продовжив відбувати покарання в Україні. 

“Ми написали Уповноваженій Верховної Ради з прав людини. Там відповіли, щоб ми звернулись до Міністерства юстиції України. А Мін’юст каже, щоб звернулись до Генеральної прокуратури. Російські органи так само перенаправляють”, – каже Римма Давидова. 

“Російська Генпрокуратура просить звертатись до російського Омбудсмана, а там натякають, що коли-небудь та й вирішимо ваше питання”, – додає вона. 

Римма Давидова повідомила, що її чоловік не зміг поспілкуватись конфіденційно із українським консулом. 

“Консул прийшов із працівниками колонії. А хіба розкажеш про проблеми при цих працівниках? Але він не розуміє, чи це дійсно був український консул. Він не представився. Сказав, що я з посольства України і вам цього досить”, – розповідає дружина. 

Жінка повідомила, що була на побаченні з чоловіком у п’ятницю 28 липня. Тоді Євген Давидов просив її передати офісу українського Омбудсмана та Міністерству юстиції України, що не припинить голодування до того часу, поки не почує від них та їх російських колег хоча б приблизної дати його повернення в Україну.

Вона також вказує, що її чоловікові не надають належну медичну допомогу.  

Римма Давидова, дружина ув’язненого в Росії Євгена Давидова

“У нього проблеми із підшлунковою, зубами. Йому потрібна операція на переніссі, бо ніс не дихає. Коли звертається до адміністрації колонії, приходить лікар і каже: “Є дві таблетки. Вам яку — “аналгін” чи “парацетамол”?”, – розповідає вона і додає, що її чоловікові не надають медичну допомогу через те, що він не є громадянином Росії. Від російського громадянства Євген Давидов відмовився, коли йому його пропонували. 

Окрім цього, вона розповіла, що через етапування в Росію у липні 2015 року змушена проживати в Ростовській області, аби підтримувати свого чоловіка. 

“Зарплату отримав, віддаєш певну суму за патент на роботу, за квартиру, кошти на їжу і все. А в Росію російські прикордонники не пропустять городину чи інші домашні продукти. Минулого разу я везла тушонку, мене змусили повернутись на територію України і все там лишити. Раз у три місяці можна передати 20 кг продуктів. Але 20 кг — це нічого”, – розповіла вона.  

“Давидов є далеко не першим переміщеним на територію Росії засудженим громадянином України, який оголосив голодування на знак протесту проти систематичних порушень прав людини зі сторони пенітенціарних органів Росії та зверхнього ставлення адміністрацій виправних колоній”, –  каже Роман Мартиновський.

Адвокат нагадав, що у квітні 2017 року в СІЗО-1 Сімферополя “сухе голодування” оголошували громадяни України Андрій Лугін та Юрій Михайлов. Вони також протестували проти їхнього переміщення на територію Росії з Криму для подальшого відбування покарання та ненадання належної медичної допомоги.

З аналогічними вимогами у червні 2017 року оголошував голодування громадянин України Іван Федірко. Він відбуває покарання у ВК-1 Республіки Адигея.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter