Українця Виговського в Росії катували імітацією розстрілу

Дата: 25 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

Колишній політв’язень Геннадій Афанасьєв, розповів, як російські спецслужби затримали і катували українця Валентина Виговського.

Як повідомив Крим.Реалії Афанасьєв, ці подробиці стали йому відомі після зустрічі з матір’ю Виговського 16 – 18 серпня.

За інформацією Афанасьєва, Валентин приїхав до Сімферополя, щоб зустрітись зі своєю знайомою, але, як з’ясувалося пізніше, дівчину “взяла в оборот ФСБ” і таким чином витягла Виговського до Криму. Як стверджує Афанасьєв, пізніше ця ж знайома свідчила проти Валентина в російському суді.

“Затримував Валентина спецназ ФСБ. При затриманні його сильним ударом ліктя в обличчя збили на землю, наділи мішок на голову й завели до окремої кімнати в аеропорту Сімферополя. У цій кімнаті його роздягли, обшукали, робили фото й відеозйомку. Це все відбувалося протягом приблизно п’яти годин”, – розповідає Афанасьєв.

Він зазначає, що після цього побої тривали, в тому числі, в літаку, яким Виговського відправили із Сімферополя до Москви, де його відвезли до підвалу на Луб’янку. Допити з побиттям українця тривали, стверджує Афанасьєв. Після Виговському дали прочитати текст на відеокамеру, в якому йшлося про те, що він “шпигував для спецслужб України”.

“Валентина Виговського – підприємця, чоловіка, батька вранці повезли до лісу, щоб смертельно налякати. Їхали дуже довго, приблизно годин п’ять, у лісі зняли з голови мішок, поставили на краю викопаної ями, чотири людини звели курки зброї й так стояли мовчки десь із годину. За це весь час йому не давали відпочинку, їжі, води, не дозволяли йти в туалет”, – говорить Афанасьєв.

“Валік говорив, що з усього, що з ним було, ліс був найжахливішим, що з ним сталося за цей період. Він двічі прощався з життям – коли поставили біля ями й пізніше, коли пролунали постріли. Була імітація розстрілу, хвилини тяглися довго. У такі моменти час свою течію призупиняє… “, – додав він.

Після цього був арешт, суд і вирок – 11 років колонії суворого режиму в місті Кірове.

“27 травня прийшли документи на екстрадицію, після чого Валентина помістили в одиночну камеру СІЗО, майже без обмежень. У цій камері він уже перебуває три місяці. За цей час його відвідували один раз консул і два рази члени ОНК по Кіровській області, а також було довгострокове побачення з мамою. У вересні планується ще одне відвідування консулом і також адвокатом”, – повідомив Афанасьєв.

Офіційних коментарів російських спецслужб щодо застосування тортур проти Валентина Виговського немає.

У липні мати Валентина Виговського звернулася до громадськості за допомогою в поверненні сина. Жінка наполягає на невинуватості сина й пов’язує його арешт із репресіями проти українців у Криму.

Міністерство закордонних справ України висловлювало протест через вирок. У відомстві називали інкриміновані Виговському злочину безпідставними.

МЗС України в серпні 2015 року включила Виговського до числа політв’язнів, які засуджені чи перебувають під слідством у Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter