Українці здаватимуть відбитки пальців на шенген

Дата: 29 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

З 23 червня при подачі документів на отримання шенгенської візи необхідно буде здавати відбитки пальців.

Як повідомляє “Радіо Польща“, це передбачено умовами візової інформаційної системи (ВІС) країн Шенгенської угоди яка з цього дня почне діяти в шести країнах Східного партнерства (Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна).

ВІС – це централізована база даних, до якої вносяться ім’я, громадянство, місце проживання, рід занять, номер паспорта, тип запитуваної візи, місце призначення і тривалість поїздки, кордон країни Шенгенської угоди, яку планується перетинати в першу чергу при поїздці, інформація про запрошуючу особу, відбитки всіх пальців обох рук і цифрова фотографія.

Біометричні дані будуть зберігатися в базі протягом 59 місяців і використовуватися при обробці всіх наступних звернень за візами протягом цього періоду. Після закінчення 59 місяців біометричні дані потрібно буде надати повторно.

При першому зверненні за візою заявник зобов’язаний буде особисто з’явитися в консульство для здачі відбитків пальців. Звільняються від здачі відбитків діти до 12 років, особи, щодо яких зняття відбитків пальців фізично неможливо, монархи, глави держав і їх дружини, члени офіційних делегацій при дипломатичних поїздках.

Консул посольства Литви в Білорусі Угніус Лабутіс уточнив, що відбитки пальців, взяті для отримання візи, не використовуються для виявлення кримінального минулого заявника на батьківщині.

Ми не маємо доступу до системи дактилоскопії країни перебування. Мета взяття відбитків – не виявлення кримінального минулого людини, а її ідентифікація при перетині кордону“, – підкреслив литовський дипломат.

Крім того, Інтерпол не матиме доступу до цієї бази.

Візи, видані до 23 червня, будуть дійсні до закінчення терміну дії.

Нагадаємо, Представник Омбудсмана з питань захисту персональних даних Маркіян Бем заявив, що працівники Офісу Омбудсмана у двох районних управліннях МВС Києва виявили за рік більше тисячі людей, у яких незаконно були вилучені відбитки пальців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: