Українці вірять у повернення Криму, проте не в найближчій перспективі – опитування

Дата: 22 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

48% опитаних українців вважають варіант повернення окупованого у 2014 році Криму реальним, проте лише 5% вважають його можливим у найближчій перспективі.

Такі дані соціологічного опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

Опитування двох тисяч українців віком від 18 років проводили з 16 по 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Згідно з результатами, 69% населення України вважає, що Крим має й надалі залишатися частиною України. При цьому серед чинників, що допоможуть  поверненню українського контролю над Кримом, респонденти найчастіше згадували зміну влади в Росії (39%), посилення санкційного тиску на Росію (32%) та зростання рівня життя в самій Україні (31%). Силовий варіант повернення Криму підтримують лише 10% населення, причому ця частка трохи скоротилася (з 14%) порівняно з травнем 2016 року. 

Водночас 36% опитаних не вірять у можливість повернення півострова.

“Лише 5% вважають, що таке повернення можливе у найближчій перспективі (у травні 2016 року таких оптимістів було 22%). Дещо зріс і рівень невизначеності думок щодо цього питання (з 8% до 17%)”, – зауважують соціологи.

Оптимістичний погляд на це питання переважає серед мешканців заходу та центру країни (серед 65% та 54% відповідно вважають повернення Криму реальним), тоді як серед мешканців півдня та сходу переважають думки про малоймовірність чи й неможливість такого розвитку подій (в обох регіонах песимістичну думку висловили 51% опитаних).

Визнати анексований Крим російським “в обмін” на відхід Росії з окупованих територій Донбасу не готові 66% українців. Найбільш категорично налаштовані проти подібного варіанту встановлення миру на заході (81%) та в центрі (77%). Проти такого варіанту переважно налаштовані й на півдні (56%) та сході (41%).

Також половина опитаних зауважили, що в разі повернення Криму, вони підтримують створення там кримськотатарської автономії, не підтримують таку ініціативу 28% людей.

“Найбільшу підтримку створення  в Криму кримськотатарської автономії висловлюють жителі західного регіону (56%) та  центру (59%), тоді як на півдні та сході цю ідею схвалюють 36–38% (рівень незгоди в цих регіонах приблизно такий самий)”, – підкреслюють експерти.

Нагадаємо, що переважна більшість населення (41%) висловлюється за те, щоб максимально спростити в’їзд до Криму та виїзд із нього громадянам України, зокрема й кримчанам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: