40% українців підтримують спрощення процедури в’їзду-виїзду з Криму – опитування
Переважна більшість населення (41%) висловлюється за те, щоб максимально спростити в’їзд до Криму та виїзд із нього громадянам України, зокрема й кримчанам.
Такі дані показало соціологічне дослідження, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.
Опитування двох тисяч українців віком від 18 років проводили з 16 по 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Згідно з результатами, окрім 41%, що підтримує спрощення процедури в’їзду-виїзду з Криму, ще 30% опитаних вважають цілком прийнятним нинішній режим в’їзду-виїзду, а 11% виступають за більш жорсткий порядок, щоб дозволити в’їзд до Криму та виїзд із нього лише за спеціальними дозволами за наявності поважних причин.
“Вимоги жорсткішого порядку перетину лінії розмежування з окупованим Кримом підтримують насамперед жителі західного регіону (26%), а лібералізацію системи – жителі півдня (51%) та сходу (50%)”, – йдеться в дослідженні.
Також соціологи спитали в українців, чи готові вони фінансово підтримати ті чи інші програми, спрямовані на інтеграцію Криму до України: 22% відповіли на це питання позитивно, найбільше – у західному регіоні (29%), найменше – на півдні (10%).
Лише 34% опитаних згодні підтримати відновлення фінансових дотацій для Криму з державного бюджету в разі його повернення до складу України, не погодились із таким сценарієм розвитку подій 49%:
“Навіть серед тих респондентів, які висловилися за відновлення належності Криму до України, рівень згоди з витратами на його утримання становить менше половини опитаних (43%), тоді як 41% респондентів не згодні з подібними витратами”.
Соціологи зазначили, що порівняно з травнем 2016 року, коли експерти проводи подібне дослідження, рівень згоди на дотаційну підтримку Криму знизився (на 7%), а рівень незгоди – трохи зріс (на 6%).
Нагадаємо, що нові пункти пропуску “Каланчак” і “Чонгар” на адмінкордоні з Кримом можуть запрацювати вже цього року. Вони матимуть удвічі більше пропускних вікон та автомобільних проїздів, а в окремій зоні розмістять приміщення Центру надання адміністративних послуг, щоб його послугами могли скористатися жителі окупованих територій.