Українці відзначають 30 річницю Чорнобильської трагедії

Дата: 26 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Українці сьогодні відзначають 30 річницю аварії на Чорнобильській АЕС, що за 100 км від Києва.

26 квітня 1986 року о 01:23 за київським часом часом сталася одна з найбільших техногенних аварій в історії. На Чорнобільській АЕС з різницею у дві секунди сталися два вибухи на четвертому реакторі. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

Уряд СРСР традиційно приховав трагедію, через що у найбільш постраждалих районах України, Росії та Білорусі не робили нічого, щоб захистити людей від радіації.

Лише наступного дня, коли у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинула 31 людина і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою, в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені радіацією.

За три тижні за допомогою 4 тисяч тон піску, бору, свинцю і глини вдалось ізолювати реактор, що продовжував випромінювати радіацію. З території в радіусі 30 кілометрів від місця аварії було евакуйовано більше 100 тисяч людей. 

Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним “саркофагом”, збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

Причиною аварії став експеримент на четвертому енергоблоці, який через низку помилок призвів до вибуху.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter