Українці усиновлюють більше дітей, ніж іноземці

Дата: 30 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Усиновлення визнано найкращим способом влаштування в родину.

Як повідомляє сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, про це заявила Аксана Філіпішина, представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності у програмі радіо “Голос столиці”.

Так, столична статистика свідчить, що у 2013 році кияни всиновили 64 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування, тоді як іноземці – 13, у 2014 році кияни усиновили 76 дітей-сиріт, іноземці – 9, за 6 місяців 2015 року ці цифри становлять відповідно 50 та 4 дитини.

Філіпішина наголосила, що кількість усиновлених дітей щороку зменшується. Але це не потрібно розцінювати як негативний чинник, адже щороку зменшується і загальна кількість дітей-сиріт у державі. Наприклад, лише за останні три роки вона зменшилася на понад 10 тисяч осіб.

Аксана Філіпішина також нагадала, що усиновлення визнане національним законодавством України, а також Конвенцією ООН про права дитини найкращою формою влаштування в родину дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

Нагадаємо, омбудсман Валерія Лутковська повідомляла, що через конфлікт на сході України діти-сироти опинилися в небезпеці. На непідконтрольних Україні територіях у закладах для дітей-сиріт немає постійного телефонного зв’язку, існують проблеми з ліками, харчами допомагають місцеві мешканці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter