Україна втретє готується звітувати перед країнами світу в рамках Універсального періодичного огляду

Дата: 19 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні громадські організації та інституції України представляють альтернативні звіти в рамках Універсального періодичного огляду – найбільшого світового моніторингового механізму за дотриманням прав людини. 

Альтернативні звіти в рамках УПО

У рамках цього огляду кожна країна-член ООН мусить звітувати перед іншими країнами і отримувати критичну оцінку свого звіту. Минулого разу Україну звітувала в 2012 році в Женеві. Тоді наша держава отримала 145 рекомендацій. З них Україна прийняла до уваги 115 рекомендацій, ще 3 рекомендації частково.

Про це повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська перед початком презентацій зазначила, що УПО є дорожньою картою про те, як покращити ситуацію з правами людини.

“Універсальний періодичний огляд завжди опрацьовується спільно з урядом та громадянським суспільством. Хоча я розумію певний дисонанс для громадянського суспільства. З одного боку, громадянське суспільство має протягнути руку допомоги уряду. А з іншого боку, висловити свою власну позицію, коли уряд не допрацював”, – зазначила Лутковська.

Вона додала, що  УПО – це майданчик для співпраці, а також показник, наскільки це може бути ефективно.

АЛЬТЕРНАТИВНІ ЗВІТИ УПО за посиланням ТУТ.

У свою чергу заступник міністра юстиції Сергій Петухов пообіцяв, що уряд представить свій попередній звіт приблизно за два місяці, аби вчасно, до 10 серпня, передати його в Женеву.

“Міністерство юстиції є координуючим міністерством, що означає, що наше міністерство чи не найбільше спілкується з громадянським суспільством, і тим більше отримує від нього побажання, докори і прокльони. І ми намагаємося звертати увагу на ці побажання. Ця робота не є для нас новою. Я ще не встиг прочитати всі рекомендації, це займає певний час. Але проглядаючи, я побачив чимало застарілих процесів, щось для нас є новим. Усе це буде враховано”, – зазначив Петухов.

До слова, з присутніх від уряду був лише представник Міністерства юстиції, хоча запрошували 12 урядових структур. Крім Мін’юсту ще зареєструвалися на подію Міністерство культури, Міністерство інформаційної політики та СБУ. Однак серед них ніхто не брав слово для коментування почутої інформації.

Презентація альтернативних звітів відбулася за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

УПО – це система моніторингу прав людини Ради ООН з прав людини. Вона спрямована на покращення ситуації з правами людини в кожній зі 193 країн, що входять до ООН. У рамках цієї ініціативи держави-члени ООН безпосередньо перевіряють одна одну на предмет дотримання прав людини.

Цей механізм створений відповідно до Резолюції Генеральної асамблеї ООН 60/251 від 15 березня 2006 року, якою також було засновано Раду з прав людини. У Резолюції йдеться, що “огляд повинен бути механізмом співробітництва, заснованим на інтерактивному діалозі з повною участю зацікавленої держави, такий механізм повинен доповнювати, а не дублювати роботу договірних органів”.

У межах УПО Рада ООН з прав людини розглядає кожну з 193 країн-членів ООН раз на чотири роки. Щорічно відбувається три сесії УПО, на яких розглядаються по 48 країн. Разом із тим, УПО – це безперервний процес, країни повинні здійснювати моніторинг того, як у них дотримуються права людини протягом усіх чотирьох років.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: