Україна визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду

Дата: 09 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Міжнародний кримінальний суд (МКС) оголосив про отримання декларації від України про визнання юрисдикції суду щодо злочинів, скоєних на її території, починаючи з 20 лютого 2014 року.

Про це йдеться в прес-релізі Коаліції на підтримку Міжнародного кримінального суду, опублікованому 8 вересня.

Декларацію було подано відповідно до статті 12 (3) Римського статуту, що дає МКС юрисдикцію щодо можливих тяжких злочинів, які, як стверджується, були скоєні, починаючи з 20 лютого 2014 року. Хоча Україна не є членом МКС, стаття 12 (3) дозволяє державі, що не є учасницею Римського статуту, визнати юрисдикцію Суду. На даний час Канцелярія Прокурора МКС проводить попередню експертизу щодо можливих злочинів, скоєних в Україні в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року на виконання декларації про визнання юрисдикції МКС, поданої Україною в квітні 2014 року“, – говориться в прес-релізі.

Кірстен Меершерт, регіональний координатор Коаліції в Європі, зазначає, що рішення України розширити визнання юрисдикції МКС є чітким сигналом прагнення держави розслідувати тяжкі злочини і притягти до відповідальності зловмисників, а також важливим кроком на шляху до припинення безкарності.

Україна зробила важливий крок до припинення насильства і збройного конфлікту на сході країни. Тепер постраждалі від конфлікту мають право на розслідування судом страшних злочинів, жертвами яких вони стали“, – відзначив Роман Романов, директор програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: