Україна відмовилася видати Узбекистану журналіста-біженця Ахунджонова

Дата: 07 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Генеральна прокуратура України відмовила в екстрадиції узбецького журналіста Нарзулло Ахунжонова, якої вимагає влада Узбекистану.

Про це повідомила у Facebook директорка ”Amnesty International Україна” Оксана Покальчук.

За словами Покальчук, Ахунжонов отримав в Україні офіційний статус біженця.

Журналіст Нарзулло Ахунжонов, який критикував владу Узбекистану, виїхав з країни у 2013 році через погрози. Український суд арештував його у вересні 2017 року, коли Ахунжонов із сім’єю прилетів до Києва з Туреччини.

“Минулого року разом зі своєю дружиною та п’ятьма дочками він планував просити політичного притулку в Україні, та відразу після прильоту його затримали в аеропорту Жуляни з метою депортувати додому, де йому загрожують тортури і несправедливий суд”, – зазначила Покальчук.

За її словами, в Узбекистані провідні правозахисники, критики уряду та незалежні журналісти стають жертвами систематичних утисків та залякувань, стеження, арештів, нападів та умисної дискредитації.

Раніше громадянина Туреччини, журналіста Юсуфа Інана, у якого була посвідка на постійне проживання в Україні, затримали представники СБУ. 18 липня Національна спілка журналістів України повідомила про його екстрадицію

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: