Україна виділятиме родинам політв’язнів у Криму по 100 тисяч гривень – Денісова

Дата: 27 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтримав ініціативу Офісу Омбудсмана щодо виділення коштів із бюджету на оплату адвокатів ув’язнених українців у Криму та виплати для родин усіх політв’язнів.

Про це на сторінці у Facebook повідомила Людмила Денісова.

На засіданні Кабміну Уповноважена зауважила, що родичі кримських політв’язнів постійно розповідають про проблеми, з якими стикаються на півострові.

“Виділятимуться кошти на оплату адвокатів для ув’язнених в АР Крим. Також кожній родині українських політв’язнів держава виділятиме по 100 тис. грн. Ситуація, коли рідні шукають гроші на поїздку до ув’язнених, є неприпустимою!” – написала вона.

У травні цього року Кабмін уже затвердив порядок використання коштів для захисту і забезпечення прав та інтересів політв’язнів на окупованих територіях. Бюджетні гроші можна буде використовувати у двох напрямах: відшкодування вартості послуг адвокатів та виплати одноразової грошової допомоги політв’язням і їхнім родинам.

Проте, за словами голови правління Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, виділені кошти досі неможливо використати для відшкодування вартості правової допомоги, адже це питання має розглядати комісія, яку чиновники досі не створили.

“Рішення про це фінансування приймаються комісією з розгляду питань щодо надання допомоги політв’язням, а також членам їх сімей, але комісії такої нема. Нема положення про неї. І що ще цікаво, що “до складу комісії включаються представники Мін’юсту, Мінфіну, Мінсоцполітики, МВС та СБУ (за згодою), але жодного слова про представників правозахисних та інших організацій, які опікуються проблемами заручників чи бранців Кремля вже 4 роки”, – розповіла тоді вона.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: