Україна призупиняє участь у ПАРЄ

Дата: 25 Червня 2019
A+ A- Підписатися

На знак протесту проти повернення Росії до ПАРЄ українська делегація призупиняє участь у роботі асамблеї. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова делегації Верховної Ради в ПАРЄ Володимир Ар’єв.

За його словами, делегація припинить участь у роботі сесії ПАРЄ, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації, які мають розглянути 26 червня. 

“Делегація звертається до Верховної Ради з необхідністю терміново розглянути питання зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому та до президента і МЗС, щоб негайно виробити чітку позицію щодо подальшої участі України в органах Ради Європи”, – розповів Ар’єв.

Як відомо, вночі 25 червня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким дозволила Росії повернутися до сесійної зали та не виконувати жодних умов, пов’язаних з відновленням територіальної цілісності України. За відповідне рішення проголосували 118 депутатів, 62 – проголосували проти, а 10 – утримались. 

Нагадаємо, що Росію було позбавлено права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у 2014 році після незаконної анексії Криму. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: