Для збереження безвізу Україна має скасувати е-декларування активістів та вжити антикорупційних заходів

Дата: 20 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Україна повинна вжити невідкладних заходів у боротьбі з корупцією, скасувати обов’язкове е-декларування для антикорупційних активістів та виконати рекомендації зі звіту минулого року, які не реалізувала досі.

Про це йдеться в другому звіті Єврокомісії щодо виконання вимог безвізового режиму вісьмома країнами Східної Європи та Західних Балкан, зокрема й Україною, повідомляє УНІАН.

Новий документ ухвалили на засіданні 19 грудня. Подавати звіт про безвіз Єврокомісія зобов’язана один раз на рік – цього вимагає новий механізм призупинення візової лібералізації.

У Єврокомісії нагадали, що Україна має вжити невідкладних заходів у боротьбі з корупцією та виконати рекомендації зі звіту минулого року, які ще не були реалізовані, зокрема скасувати обов’язок для активістів-антикорупціонерів подавати е-декларації, запустити роботу Вищого антикорупційного суду, провести аудит НАБУ, що, на думку експертів, “викликає занепокоєння через політично обумовлене призначення аудиторів”.

У звіті нагадали про нерегулярну міграцію з України: у 2017 році кількість відмов у в’їзді до ЄС для українців зросла на 47% – до понад 33 тисяч – і продовжила зростати 2018 року, наголошують у Єврокомісії. Натомість кількість українців, які незаконно перебувають у ЄС, у 2017 році зросла лише на 13%, а в першій половині цього року зростання не було.

Згадали у звіті й про контрабанду цигарок з України

У документі також згадали про організовану злочинність на території ЄС за участю громадян усіх восьми країн: контрабанду, зокрема наркотиків, незаконне перевезення мігрантів через кордон, відмивання грошей, кіберзлочини, а також розкрадання. У Єврокомісії зазначили, що українці насамперед залучені в контрабанду цигарок до ЄС та у кіберзлочини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter