Україна – “частково вільна” країна за версією Freedom House

Дата: 16 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Україна потрапила в розділ “частково вільних країн”, окупований Росією Крим – у розділ “невільних” у рейтингу “Свобода у світі-2018” неурядової організації Freedom House.

Звіт “Демократія у кризі” оприлюднено на сайті організації.

За даними дослідження, опублікованого на сайті організації, рейтинг України за двома критеріями (рівень політичних прав і громадянської свободи), як і минулого року, становив три бали (за обома критеріями) з можливих семи, таким чином, країна залишилася в категорії частково вільних. За 100-бальною системою Україна набрала 62 пункти (що більше, то вільніша країна).

Україна потрапила в один ряд із Грузією, Абхазією, Нагірним Карабахом, Вірменією, Молдовою, Косово, Боснією та Герцеговиною, Чорногорією, Македонією, Албанією тощо. Захоплений Росією Крим отримав сім балів за рівнем політичних прав і шість балів – за рівнем громадянської свободи. За 100-бальною системою Крим набрав дев’ять балів. Росію та Білорусь віднесено до невільних країн (сукупний бал 20 із 100 і 21 із 100 відповідно).

“Україна все ще оговтується від безладу, пов’язаного з позбавленням президентської влади Віктора Януковича в 2014 році, а також кризи, яка почалася через російську окупацію Криму та воєнну підтримку сепаратистів на Донбасі в східній Україні. Нездатність влади розслідувати широкомасштабну корупцію на керівних посадах підірвала рівень підтримки уряду серед населення і вплинула на спроби проведення реформ. У сфері цивільних свобод політичний тиск і напади на журналістів загрожують свободі преси”, – йдеться в звіті.

Freedom House зазначає, що уряду вдалося досягти прогресу з низки реформ, зокрема, охорони здоров’я, освіти, децентралізації. Разом з тим, в організації вказали на те, що корупція все ще є серйозною проблемою в Україні, а боротьба з нею припинена.

“Оскільки незалежне Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) зіткнулося з політичним втручанням, а глава ключового парламентського комітету по боротьбі з корупцією був звільнений”, – підкреслили в Freedom House.

Окрім того, в організації додали, що журналісти в Україні стикаються з політичним втручанням, а також насильством і переслідуваннями. “Влада досі цензурує деякі російські джерела новин і забороняє окремим російським журналістам в’їжджати в країну в 2017 році”, – зазначають в організації.

У листопаді у Freedom House заявили, що в Україні відзначається погіршення рівня свободи інтернету, які, зокрема, були спричинені запровадженням цензури щодо російських інтернет-ресурсів та вбивство провідного незалежного журналіста Павла Шеремета.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: