У Збаразькій виправній колонії порушують права жінок – НПМ

Дата: 05 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

У Збаразькій виправній колонії в Тернопільській області, де перебувають неодноразово засуджені до позбавлення волі жінки, порушують права ув’язнених.

Це засвідчили монітори Національного превентивного механізму під час візиту до колонії, повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Вони виявили, що у дисциплінарних приміщеннях недостатньо денного світла, фактично відсутній доступ до свіжого повітря, сантехніка застаріла та перебуває у неналежному стані.

Також у одному з гуртожитків протікає дах, про що свідчили характерні плями на стелі; у туалеті дільниці карантину та розподілу відсутні дверцята, що позбавляє можливості усамітнитися; душ не обладнано перегородками; бачки для питної води використовуються не за призначенням – як підставки для вазонів з квітами, зазначили монітори.

Під час візиту до учасників моніторингової групи надійшла велика кількість скарг від засуджених жінок щодо занадто тривалих термінів отримання грошових переказів від родичів (у середньому 30 календарних днів).

Окрім того, колонія має заборгованість у 50 тисяч грн за ремонт рентгенівського апарату, який був встановлений у 2007 році без укладання договору про його обслуговування.

Водночас у ході візиту моніторингова група засвідчила, що інтер’єр спальних приміщень наближений до домашнього: постільна білизна виглядала чистою, стіни прикрашені килимами.

За результатами моніторингового візиту звіт із наданням відповідних рекомендацій буде направлено до Міністерства юстиції України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: