У в’язницях Сирії загинуло близько 18 тисяч людей

Дата: 19 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

З березня 2011 по грудень 2015 років в державних в’язницях Сирії загинуло 17 723 людини.

Про це йдеться у звіті Amnesty International, передає ВВС.

Правозахисна організація заявляє, що доповідь містить інтерв’ю з 65 людьми, які пережили катування і розповіли про шокуюче насильство в тюрмах і центрах утримання під вартою.

“В середньому кількість жертв становила 10 людей на день. Тюремники часто жорстоко б’ють арештантів відразу після прибуття до в’язниці”, – йдеться в доповіді.

За цим нерідко йдуть перевірки, під час яких жінки, зокрема, піддаються сексуальному насильству.

“Вони ставилися до нас, як до тварин. Вони хотіли, щоб люди втратили людську подобу… У них не виникло б ніяких проблем, якщо б вони вбили нас прямо там”, – цитує Amnesty слова в’язня Саміра.

Зі слів іншого в’язня – Зіада (ім’я змінено) у в’язниці сирійської розвідки протягом одного дня семеро людей померли після того, як зламалась вентиляційна система. Штовхаючи ногами, тюремники перевіряли, чи живий в’язень чи мертвий.

“Щоб зламити своїх опонентів, сирійська влада десятиліттями використовувала тортури. Сьогодні тортури систематично і повсюдно застосовуються по відношенню до тих цивільних, яких підозрюють в опозиційній діяльності”, – заявив директор представництва Amnesty на Близькому Сході і в Північній Африці Філіп Лютер.

Він вважає, що використання подібних методів в таких масштабах можна кваліфікувати як злочин проти людяності.

В Amnesty закликають міжнародне співтовариство (зокрема, Росію і США) чинити тиск на Дамаск, щоб зупинити тортури, зґвалтування і побиття.

Сирійський уряд неодноразово відкидав такі звинувачення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter