У вінницькому хоспісі стоять незаконні камери спостереження, а знеболювальне купують родичі

Дата: 12 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

У відділеннях “Хоспіс” та геріатричному відділенні міської клінічної лікарні №3 Вінницької міської ради порушують права пацієнтів через недостатнє фінансування.

Це засвідчили монітори Національного превентивного механізму під час візиту до установи, повідомляють у прес-службі Омбудсмана.

Медична допомога у хоспісі надається здебільшого за рахунок родичів. Частину перев’язувальних матеріалів, підгузки та медикаменти, навіть морфін у таблетках для знеболення, пацієнти або їх родичі купують за власні кошти – попри те, що родичі щомісяця вносять на рахунок лікарні благодійні внески.

Водночас у відділенні існує проблема укомплектованості медичними працівниками, зокрема, молодшим медичним персоналом, та їх навчання основам паліативної допомоги. Медпрацівники не обробляють пролежні належним чином, не підстригають пацієнтам нігті тощо.

Санітарні кімнати оснащені поручнями та іншими пристосуваннями для малорухомих пацієнтів. Однак для миття усіх важкохворих, яке санітарки проводять на ліжку, використовують не індивідуальні, а дві загальні миски. Моніторів також занепокоїло, що у пацієнтів відсутній доступ до питної води.

Для постійного спостереження за пацієнтами у хоспісі встановлено відеоспостереження у палатах (згоду на яке у письмовій формі не надавали ні працівники, ні пацієнти), чим порушено право на приватність цих людей.  Біля кожного ліжка встановлена кнопка для виклику персоналу, однак жодна з них не працювала.

У відділенні немає психолога, який працював би з пацієнтами та їхніми родичами. У хоспісі облаштована церква, але тільки православна Московського патріархату. Натомість пацієнти іншого віросповідання не мають можливості на приватне спілкування в окремому приміщенні з представником своєї релігійної конфесії.

Відділення “Хоспіс” було відкрито у 2016 році. Воно обладнане новими меблями: ліжками, приліжковими тумбочками, шафами для зберігання особистого одягу, технічними засобами для пересування та догляду.  Під час візиту у відділенні “Хоспіс”, розрахованому на 30 ліжок, перебувало 35 пацієнтів.

У геріатричному відділенні, яке розраховане на 60 осіб, існують проблеми оформлення групи інвалідності, влаштування до стаціонарних установ, довготривалого перебування у лікарні осіб без певного місця проживання.

За результатами візиту акти реагування Уповноваженого з прав людини будуть направлені до Міністерства охорони здоров’я України та до Вінницької міської ради.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter