У Вінниці пенсіонери протестували проти цін на газ, а потім несподівано почали звинувачувати у всьому євреїв

Дата: 30 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У Вінниці під час мітингу проти підняття цін на газ для населення, що проходив під стінами міськради, спікери почали публічно звинувачувати євреїв в управлінні містом.

Відео акції виклав у себе на сторінці у Facebook директор Українського єврейського комітету Едуард Долинський.

Акція проходила в місті 29 жовтня. У якийсь момент один зі спікерів з імпровізованої сцени почав розповідати людям, що у Вінниці ніколи не проживала велика кількість євреїв, а тому його обурює те, що в центрі міста стоїть синагога.

“На цей виступ мене спонукав пост, який я сьогодні побачив: “Вінниця – іудейський місто”. Хочемо врятувати Україну – козацьку республіку – треба чинити опір цій юдобанді. А підтвердження того, що вони захопили Вінницю як свою столицю цього Хазарського каганату, ось вам: замість нашого святого Тараса – скручена фіга, а фіга – це інжир, смоківниця іудейська. Слухайте, іуди, попередження вам. Слава Україні”, – публікує цитати спікера Ю. Кисіля Долинський.

Під час виступу люди, які зібралися під стінами міськради, скандували: “Ж*ди”.

За останній рік декілька українських чиновників опинились у центрі антисемітських скандалів. У липні головний військовий прокурор Анатолій Матіос дозволив собі такі висловлювання під час інтерв’ю, де натякнув, що “євреї хочуть залити кров’ю слов’ян українську землю”. 

Раніше українське МЗС відкликало свого консула з Гамбурга через те, що на своїй сторінці у Facebook він робив перепости малюнків зі стилізованою під український прапор свастикою, а в коментарях до своїх дописів писав, що “фашистом бути почесно”. 

Також у травні мер українського міста Сколе Володимир Москаль провів антисемітську лекцію, де розповів, що Україною править “московсько-ж*дівська влада”. Тоді чиновник, як йому здалось, провів аналіз Кабали та Тори. 

Це ті книги, на яких виховуються молоді євреї з 10 років. Там хлопці чітко підковані, знають, хто ворог і як працювати на його знищення. До речі, багато в тих працях приділяється смерті ґоїв. Ґоями вони вважають усіх, крім юдеїв. Усіх – християн, арабів, буддистів. Це не люди, для них вони не люди. Після приходу їх до всесвітнього панування, тому що вони чітко йдуть до цього, формують політику космополітизму і лібералізму, щоб знищити всі нації, залишити політичну націю, змішати всіх до купи – міграції, чорні“, – розповідав тоді він. 

Редакція Центру інформації про права людини нагадує, що створення негативного образу етнічної, релігійної чи певної соціальної групи, твердження про моральні недоліки тієї чи іншої етнічної або релігійної групи та звинувачення етнічної групи в спробах захоплення влади або в територіальній експансії є різними проявами мови ворожнечі.

Публічна трансляція та поширення таких висловів підпадають під дію ст. 161 Кримінального кодексу України про розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: