У відповідь на питання про переслідування активістів Порошенко похвалив СБУ

Дата: 15 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Президент Петро Порошенко переконаний, що в Україні зараз безпрецедентний рівень свободи.

Про це він заявив під час прес-конференції, відповідаючи на запитання про те, чи знає він про існування армії ботів в інтернеті, які атакують усіх, хто публікує критичні матеріали чи думки про владу, передає Українська правда.

Також Порошенка запитали, чи знає він, що проти активістів, які критикують владу,  СБУ влаштовує мітинги, таких людей прослуховують і переслідують.

У відповідь Порошенко заявив, що в Україні нині є безпрецедентний рівень свободи.

“Такий рівень свободи, який є зараз, в тому числі щодо громадянського суспільства, є безпрецедентним. Ніколи за всю історію Україна не мала такого рівня свободи і щодо журналістів, і щодо громадянського суспільства”, – заявив Порошенко.

Він зазначив, що СБУ зараз має надзвичайні завдання у зв’язку із гібридною війною, що ведеться Росією проти України.

Порошенко похвалив СБУ.

“По кількості терористичних атак, які зупинила СБУ, перевищує найкращі показники європейських країн”, – сказав президент.

Він заявив, що колишні працівники адміністрації колишнього президента, “які співпрацюють з громадськими діячами, стверджують про так звані “тешки”, які носилися колишньому президенту”, і нібито носяться йому.

 “З лютого 2015 році, коли я дізнався, що окремі аналітичні центри мають аналітичне забезпечення СБУ, я прочитав їх зміст і сказав, що такого аналітичного забезпечення я не потребую”, – сказав Порошенко.

Зрештою, як передають Крим.Реалії, Порошенко так і не відповів на ту частину запитання, яка була сформульована так: “Чи знаєте ви що для захисту президента, тобто вас і вашого найближчого оточення, в інтернеті була створена армія ботів?”

Президент також запросив на зустріч журналіста Радіо Свобода, який задавав питання про переслідування незгодних, щоб той надав перелік фактів про переслідування.

Нагадаємо, під будинком голови організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна 9 квітня пройшов пікет, в організації якого він звинувачує керівництво СБУ

Виконавцем акції, за словами Шабуніна, був діючий керівник управління СБУ із захисту національної державності Роман Матковський. 

У Центрі протидії корупції пов’язують пікет з позовом до суду на СБУ. Активісти організації публічно вимагають оприлюднення е-декларацій співробітників СБУ. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею. Воно вважає, що розголошення такої інформації може завдати їм непоправної шкоди. 

12 квітня правозахисниця Олександра Матвійчук заявила, що в Україні відбувається цілеспрямована кампанія дискредитації громадських активістів, які займаються протидією корупції у різних сферах.

У квітні програма “Схеми” повідомила, що на акцію протесту під будинком голови ГО “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна 9 квітня працівники Служби безпеки України виїжджали прямо з-під будівлі СБУ, діяли злагоджено з мітингувальниками, яких дочекались на метро “Славутич” і кортежем поїхали до будинку активіста. А відеозйомкою акції з дрону на місці подій керував безпосередньо голова Департаменту захисту національної державності СБУ Роман Матковський. Про це йшлося в розслідуванні “Служба боротьби з громадськістю” програми “Схеми”, спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу “UA:Перший”.

12 травня Олександра Устінова, яка працює у Центрі протидії корупції, заявила, що за нею та за її будинком стежать особи, які на замовлення СБУ знімають про неї фільм з метою дискредитації. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: