У Верховний Суд претендують усього 29% кандидатів не із суддівської системи

Дата: 22 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

У конкурсі за 120 суддівських крісел у Верховному Суді змагатимусь 464 суддів та лише 189 кандидатів не із судової системи.

Про це Центру інформації про права людини повідомила прес-служба руху “Чесно” з посиланням на оприлюднений список Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Повідомляється, що на етапі допуску до конкурсу ВККС відсіяла 45% адвокатів, науковців та кандидатів із сукупним досвідом. Тоді як з числа суддів комісія не допустила лише 7%.

“Електронні заявки на участь у конкурсі протягом місяця подали 1436 суддів, науковців та адвокатів, із них лише 846 принесли документи й лише 653 із них отримали допуск від ВККС”, – йдеться у повідомленні.

У “Чесно” повідомляють, що найменший інтерес серед кандидатів викликала адміністративна палата майбутнього Верховного Суду. Конкуренція у ній складає лише 4 людини на місце. Невеликий інтерес й до господарської палати – 4,5 людини на місце. Більше кандидатів цікавить кримінальна та цивільна палата майбутнього Верховного Суду. Там кандидатів 6 та 7 людей на місце відповідно.

Чималий інтерес до конкурсу у Верховний Суд продемонстрували судді місцевих та спеціалізованих судів. 325 таких суддів з усіх регіонів України вирішили спробувати свої сили разом із суддями вищих судів та адвокатами й науковцями. Примітно, що найбільше кандидатів із Київської, Харківської та Донецької областей. Найменше бажаючих стати суддями Верховного Суду виявилось із Хмельницької та Черкаської областей.

“Не побоялися спецперевірок від антикорупційних органів, кваліфікаційного оцінювання та висновків Громадської ради доброчесності низка одіозних суддів, про яких неодноразово говорили журналісти та рух “Чесно” в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд!. Одним із таких є сумнозвісний суддя Артур Ємельянов, який уособлює корупцію у судовій системі часів Януковича. Він підозрюється у втручанні в автоматизовану систему документообігу та “ручному” розподілі справ між “потрібними” суддями”, – йдеться у повідомленні.

Серед кандидатів у “Чесно” також називають відому своєю прихильністю до екс-генпрокурора Святослава Піскуна суддю Жанну Корнілову. Вона поновила на посаді Піскуна після того, як указ про його звільнення був підписаний президентом й неодноразово виносила рішення в інтересах тодішнього генпрокурора.

Іще однією кандидаткою стала суддя Мальвіна Данилова, яка стала відома українцям, завдяки гучному пограбуванню на 500 тисяч доларів, у якому вона звинувачувала електронне декларування, хоча сама ці кошти в декларації не вказала.

Кандидатів надалі чекає спецперевірка від антикорупційних органів, кваліфікаційне оцінювання та висновки Громадської ради доброчесності. Завдяки прийнятому закону Про вищу раду правосуддя, Громадська рада доброчесності отримала реальні повноваження, оскільки при негативному висновку ради, Вища рада правосуддя має зібрати ¾ голосів, аби призначити на посаду суддю, якого не підтримала громадськість.

У “Чесно” закликають журналістів та громадських активістів пильно слідкувати за конкурсом у Верховний Суд та повідомляти їм про причетність кандидатів до корупції, вчинення злочинів, порушення прав людини, інших норм законодавства та етики.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: