У вересні суддям влаштують перевірку знань

Дата: 28 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у вересні почне оцінювання суддів, яке триватиме два роки.

Як пише “Укрінформ“, про це на прес-конференції повідомив голова ВККСУ Сергій Козьяков.

Перший, хто підлягатиме оцінюванню, – це 46 суддів Верховного суду. Ми маємо до кінця вересня закінчити їх оцінювання“, – сказав він.

Як зазначають у ВККСУ, метою є перевірка можливості судді здійснювати правосуддя у тому суді, де він працює. Передбачено три етапи: письмове тестування та вирішення практичного завдання, дослідження суддівського досьє і співбесіда із суддею.

Після суддів Верховного суду України кваліфікаційне оцінювання пройдуть судді вищих спеціалізованих судів, а також судді апеляційних судів. Первинне оцінювання суддів місцевих судів комісія здійснюватиме за окремим графіком, у тому числі паралельно із суддями апеляційних та касаційних інстанцій.

Нагадаємо, експерти, громадські діячі, адвокати, народні депутати, журналісти оприлюднили меморандум, у якому закликали повністю оновити судову систему шляхом проведення прозорого і чесного конкурсу на кожну суддівську посаду. На їхню думку, процеси люстрації і переатестації не зможуть забезпечити зміни у судовій системі через протидію, саботаж, нівелювання їх практикою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: