У сумському СІЗО порушують права ув’язнених

Дата: 09 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У ДУ “Сумський слідчий ізолятор” порушують умови тримання ув’язнених.

Це виявили працівники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини, повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Так, окремі камери установи перебувають у занедбаному стані, потребують ремонту та в них не дотримано норми площі для однієї взятої під варту особи. Ліжка розташовані впритул одне до одного, що порушує право на приватність.

Окрім того, практично в усіх приміщеннях для тримання в’язнів недостатньо природного та штучного освітлення, відсутні бачки з питною водою, а в багатьох камерах погана вентиляція повітря.

Потребують ремонту і приміщення збірного відділення, у яких попередньо розміщуються особи, які прибули до СІЗО. В окремих камерах несправні санвузли та відсутні вікна, через що в них немає свіжого повітря.

Проблеми є і з харчуванням ув’язнених. Моніторингова група виявила, що з початку жовтня в раціоні були відсутні свіжі овочі. На день візиту в установі не було цибулі й моркви та майже не лишилося картоплі.

Під час візиту встановлено грубі порушення права ув’язнених на охорону здоров’я та медичне забезпечення. У медичній частині відсутня ліцензія на провадження медичної практики. Водночас у шафах медичної частини виявлено упаковки протермінованих медичних препаратів, які не були обліковані відповідним чином.

За результатом моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування до відповідних міністерств та відомств.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: