У справі Карпюка та Клиха обрали присяжних

Дата: 13 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

У Верховному суді Чечні в Грозному відібрали 20 присяжних (12 основних та 8 запасних), які винесуть рішення у справі Миколи Карпюка та Станілсава Клиха.

Про це інформують правозахисники Євромайдан SOS.

Як повідомляє адвокат Миколи Карпюка Докка Іцлаєв, наступне засідання у Верховному суді Чечні за участю присяжних призначене на 26 жовтня.

Докка Іцлаєв зауважує, що захистом Карпюка вже було заявлено суду про застосування до українця жорстоких катувань.

“Утім, суд навідріз відмовився здійснювати ті дії, котрі покладені на нього законом у зв’язку з такою заявою. І цей факт тільки підтверджує правильність рішення захисту Карпюка та Клиха щодо розгляду справи судом присяжних”, – розповідає Докка Іцлаєв, стверджуючи, що відібрані присяжні справили на нього добре враження.

Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до голови Верховного Суду Чеченської Республіки РФ та Генерального прокурора РФ щодо застосування тортур до українця Миколи Карпюка.

Валерія Лутковська нагадала суду, що звинувачення Миколи Карпюка ґрунтуються на свідченнях, отриманих із застосуванням тортур, які відповідно до міжнародних стандартів кримінального судочинства не можуть вважатися доказами та враховуватися судом при оцінці доказів.

Після відмови суду розглядати заяву щодо катувань Докка Іцлаєв відразу ж звернувся заявою до Слідчого комітету Росії.

Окрім того, захист заявив клопотання про припинення кримінального переслідування щодо Миколи Карпюка в частині бандитизму (ч. 1. ст. 209 КК РФ) у зв’язку із вичерпанням терміну давності.

Іцлаєв вважає, що суд все ж таки може прийняти рішення на користь захисту, хоча прокурор заперечував проти цього клопотання, стверджуючи, що воно – передчасне. Своє рішення суддя оголосить 13 жовтня о 12.00 у судовому засіданні.

Раніше адвокати, родичі в’язнів та українські правозахисні організації висловили своє обурення бездіяльністю правоохоронних органів України, передусім МВС та ГПУ у справах Карпюка та Клиха.

Наприклад, в матеріалах провадження, відкритого Дніпровським райвідділом Києва за фактом зникнення Миколи Карпюка ще в березні 2014 року, є запит від Слідчого комітету РФ, під який можна було б сформувати доказову базу щодо невинуватості Карпюка. Але МВС нічого не зробило в цьому напрямку.

Правозахисники та рідні утримуваних в Росії українців вимагають від влади збору доказів їх невинуватості.

Як повідомлялось раніше, Росія багаторазово відмовляла українським консулам у зустрічі з ув’язненими.

Карпюка й Клиха звинувачують у скоєнні таких злочинів як керівництво та участь у банді, убивство двох і більше осіб у зв’язку з виконанням ними свого службового обов’язку, замах на вбивство двох і більше осіб у зв’язку з виконанням ними свого службового обов’язку.

Як відомо, лідера УНСО Миколу Карпюка затримали 21 березня 2014 року у Чернігівській області російські спецслужби та вивезли до Росії.

Журналіст Станіслав Клих був затриманий 11 серпня 2014 року в російському місті Орел. 14 серпня 2015 року Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з рішенням суду міста Єсентуки продовжити його утримання під вартою до 21 жовтня.

За версією російського слідства, у 1994 році вони разом із Дмитром Корчинським брали участь в організації збройних груп, що мали діяти на території Чеченської республіки, а також Карпюк разом із Олександром Музичком очолили угруповання “Вікінг”, у яку також увійшли учасники “УНА-УНСО” Дмитро Ярош, Юрій Долженко, Олександр Малофеєв, Станіслав Клих та інші особи.

Слідчий комітет стверджує, що вони нібито разом із групами, очолюваними Асланом Масхадовим, Шамілем Басаєвим та іншими, здійснювали напади та вбивства, зокрема, позбавили життя не менше 30 російських військових та не менше ніж 13 військовим завдали поранень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: