У соціальних установах Маріуполя виявили порушення

Дата: 17 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Моніторингова група під час візиту у прифронтовий Маріуполь виявила складнощі з евакуацією людей з інтернатів, безпекою роботи судів, порушення у роботі прикордонників та інші проблеми.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, під час відвідання Донецького прикордонного загону група національного превентивного механізму у складі представників Департаменту НПМ Секретаріату Уповноваженого та громадських моніторів встановила, що прикордонники, затримавши порушників, оформляють адміністративні правопорушення, беруть розписки про зобов’язання з’явитися до суду та відпускають їх. При цьому не інформують територіальний центр безоплатної правової допомоги про факти затримання, чим порушують право на захист.

Серед адрес регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій області у прикордонників містяться дані про центр у Донецьку, на непідконтрольній Україні території. Монітори запропонували прикордонникам невідкладно поновити співпрацю з регіональним центром у Маріуполі. 

Моніторинг місцевих судів виявив необхідність забезпечення державою особистої безпеки суддів, які розглядають справи, порушені проти затриманих сепаратистів. Наприклад, Жовтневий районний суд Маріуполя розташований на першому поверсі житлового будинку. У випадках кризових ситуацій існує небезпека як для суддів, так і для мешканців.

За результатами відвідання групою 9 установ соціальної сфери Маріуполя з’ясувалося, що інтернати системи освіти, пансіонати для ветеранів війни і праці та людей з інвалідністю, а також відвідані лікарні, зокрема психіатрична, забезпечені ліками та продуктами харчування краще, ніж в інших регіонах. Закладам допомагають міжнародні організації, військові частини та волонтери, збільшено державне фінансування з урахуванням інфляції. Наприклад, на харчування на одну дитину на добу в Маріупольській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті №11 виділяється 38-47 грн.

Місцевими службами в підвалах облаштовані укриття від обстрілів, в яких є стільці, лавки, матраци, ліхтарі або свічки, постійно оновлюються запаси води. однак такі укриття є не в усіх освітянських інтернатах, а в санаторній школі-інтернаті № 11 на час візиту навіть у директора не було ключа від підвалу. 

Складною є ситуація з евакуацією підопічних: керівники закладів, окрім директора міського дитячого будинку “Центр опіки”, не знали, куди будуть вивозитись заклади і хто надаватиме транспорт. В інтернатах повідомляли, що дітей мають розібрати батьки, однак з закладів, де навчаються діти з області, забрати їх оперативно у разі обстрілів буде неможливо.

У Центрі медико-соціальної реабілітації при Маріупольській міській лікарні №10, яка позиціонується як “хоспіс”, було 7 пацієнтів, хоча лікар повідомив про 11 пацієнтів, яким надається догляд. Пацієнти були закриті у палатах, провітрювати які неможливо, бо на вікнах відстутні ручки. Також встановлено, що до Центру доставляють осіб, яких виявляють на вулицях міста в стані алкогольного сп’яніння. 

За результатами візитів у Маріуполі щодо виявлених проблем будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого.

Нагадаємо, після візиту моніторингової групи омбудсмана у Мукачівській центральній лікарні покращили умови перебування паліативних пацієнтів, персонал ознайомили з міжнародними стандартами надання медичної допомоги таким пацієнтам, облікову документацію привели у відповідність до нормативів Міністерства охорони здоров’я.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: