У Швейцарії мусульманські школярки ходимуть на плавання разом із хлопчиками

Дата: 10 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Швейцарія виграла справу у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), яка зобов’язує батьків-мусульман приводити своїх дітей на спільні уроки плавання.

Як повідомляє ВВС Україна, суд підтримав швейцарську владу задля забезпечення “повної шкільної програми” та “успішної інтеграції дітей у суспільство”.

Позов подали двоє громадян Швейцарії турецького походження. Вони відмовилися приводити своїх доньок-підлітків на спільні з хлопчиками заняття із плавання.

Чиновники, які займаються питаннями освіти, заявили, що дівчатка зобов’язані відвідувати уроки плавання. Виняток могли б зробити тільки для дівчат, які досягли статевої зрілості.

У 2010 році, після довгих суперечок, батьків зобов’язали заплатити штраф у 1 100 швейцарських франків (майже 1 300 євро) “за порушення батьківських обов’язків”.

Батьки протестували проти такого рішення, заявивши, що воно є порушенням 9 статті Європейської конвенції з прав людини, яка присвячена свободі думки, совісті й релігії.

ЄСПЛ визнав втручання у свободу віросповідання, але судді не назвали це порушенням. Разом з тим у суді також заявили, що швейцарські закони “захищають іноземних учнів від будь-яких форм соціального відчуження”.

Швейцарія вільна розробляти свою систему освіти відповідно до своїх потреб і традицій, зазначили у ЄСПЛ.

Школи, як зазначають, грають важливу роль у соціальній інтеграції, і “звільнення від уроків можливе лише за виняткових обставин”.

“Зацікавленість дітей в отриманні повноцінної освіти сприяє їхній успішній соціальній інтеграції відповідно до місцевих традицій і норм. Вона взяла верх над бажанням батьків звільнити дітей від змішаних уроків плавання”, – ідеться в рішенні суду.

Заради компромісу суд запропонував “дуже гнучкі механізми”, які дозволять дівчаткам носити купальний костюм для мусульманок “буркіні” під час уроків, а також переодягатися там, де не буде хлопчиків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: