У школі-інтернаті на Львівщині через недофінансування діти отримують менше їжі

Дата: 12 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

У школі-інтернаті на Львівщині порушуються норми харчування дітей.

Це засвідчили монітори Національного превентивного механізму під час візиту без попередження до Рава-Руської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів, повідомляє прес-служба Уповноваженого з прав людини.

Під час візиту монітори з’ясували, що через недофінансування школа-інтернат була змушена зменшити норми харчування для учнів.

“Минулого року ми отримали з бюджету 2 мільйони гривень, а цього – лише 1 мільйон 200 тисяч”, – зазначив директор навчального закладу Андрій Солтис. Відтак, діти не отримують достатньої кількості м’яса, кисломолочних продуктів та фруктів.

Окрім цього, робота харчоблоку не організована належним чином: порушуються санітарні норми та правила зберігання продуктів.

Цього навчального року до школи зараховано 349 дітей, з них 66 учнів приходять лише на навчання, 235 вихованців навчаються і впродовж тижня проживають в інтернаті. У школі діти поглиблено вивчають українську мову та літературу. У чотирьох класах інтернату за програмами спеціальної школи навчаються діти, які мають психічні розлади.

Також монітори виявили, що у спальних корпусах двері до особистих кімнат учнів були зачинені на замки. За словами керівництва закладу, таким чином у школі підтримують порядок.

У приміщеннях школи зберігається низька температура. Це відзначають і самі учні та кажуть, що раніше опалювального сезону тепла чекати не доводиться. У найтеплішому приміщенні монітори зафіксували температуру на рівні +16 градусів.

Крім того, у бесідах з дітьми з’ясовано, що під час уроків їх можуть ставити у куток. При цьому, ані учні, ані вчителі не вважають це методом покарання. Між викладачами та дітьми зберігаються добрі стосунки.

Загалом у школі монітори відзначили доброзичливий мікроклімат: діти комунікабельні, тепло відгукуються про персонал закладу.

Учні демонструють успіхи у навчанні, зокрема цьогоріч є шестеро претендентів на отримання золотої медалі.

Школа активно залучає кошти закордонних благодійних фондів для благоустрою: заміни вікон, придбання дитячих ліжок та дверей у спальних корпусах.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Міністерства освіти і науки України та керівництва Львівської облдержадміністрації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter