У Секретаріаті омбудсмана вказують на незадовільність умов тримання заарештованих у Київському СІЗО

Дата: 06 Січня 2015
A+ A- Підписатися

В Секретаріаті Уповноваженого з прав людини наголошують, умови тримання заарештованих у Київському СІЗО залишаються незадовільними.

Як повідомили УНІАН у прес-службі офісу омбудсмана, відповідні висновки були зроблені після перевірки 30 грудня 2014 року Київського СІЗО працівниками Секретаріату.

У прес-службі зазначили, що, зокрема, незважаючи на суттєве зменшення протягом цього року загальної чисельності ув’язнених та засуджених, площа камерних приміщень є очевидно недостатньою: норми, передбачені чинним законодавством для однієї взятої під варту особи (2,5 м кв.), не відповідають європейським стандартам, а також не узгоджуються з Кримінально-виконавчим кодексом України (в установах виконання покарань норма площі – 4 м кв.). 

Також працівники Секретаріату відзначили, що ”у коридорах режимних корпусів брудно, стіни затікають та покриті пліснявою, наявні антисанітарія та стійкий неприємний запах, електромережі виконані з порушенням вимог ізоляції, ув’язнені мають до них вільний доступ, спальні місця загальних камер не забезпечують мінімальну інтимність, з обох сторін розвішані простирадла, вікна та санвузли знаходилися в неналежному технічному стані, освітлення та вентиляція недостатні, у переважній більшості бруд, сміття, сморід та задуха тощо”. 

За результатами перевірки проведено зустріч з керівництвом Київського слідчого ізолятора, під час якої були висловлені зауваження стосовно наявних недоліків та надано рекомендації щодо їх усунення. Також до Генеральної прокуратури України Секретаріатом омбудсмана надіслано запит для вжиття відповідних заходів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: