У Росії вперше засудили за гомофобний коментар у соцмережі

Дата: 27 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Російський суд уперше засудив чоловіка за коментар, який підбурював до ворожнечі стосовно ЛГБТ-людей. 

Про це повідомляє сайт фонду “СПИД.Центр”.

Малюнки школярів однієї зі шкіл Єкатеринбурга 

Житель Уралу залишив гомофобний коментар під відео про конкурс толерантності в одній зі шкіл Єкатеринбурга. Історія навколо конкурсу стала відома наприкінці минулого року. Тоді російські силовики прийшли до закладу і вилучили низку малюнків, на яких діти, зокрема, зобразили людей різних національностей, рас та супроводили їх андидискримінаційними гаслами. 

“Ми не в змозі обирати зовнішність, расу, орієнтацію. Ми всі по-своєму унікальні”, – написав один з учасників конкурсу на своєму доробку.

Чоловік, якого засудили за підбурювання до ворожнечі, прокоментував відео словами про те, що школу, де вчаться діти, слід спалити. Його слова не залишилися непоміченими, і на них російським силовикам поскаржилися співробітники Ресурсного центру ЛГБТ в Єкатеринбурзі. Як пишуть медіа, суд став на сторону правозахисників “несподівано”, і тепер гомофоб має спалити штраф у розмірі 5 тисяч рублів. 

Справа привернула увагу й російських чиновників. Так, екссенатор і зампрезидента Федеральної палати адвокатів Росії Костянтин Добринін сказав, що цей прецедент може стати “стримувальним фактором маховика ненависті”.

Як відомо, останні дослідження соціологів несподівано показали, що надання рівних прав ЛГБТ-людям підтримали 47% жителів Росії. Експерти кажуть, що отримані дані показують найвищий показник сприйняття ЛГБТ-людей у Росії за останні 14 років досліджень. Водночас нагадують, що гомосексуали виявилися другими після членів релігійної секти, з ким росіяни не хотіли б жити по сусідству. З неприязню або страхом до потенційного сусідства з гомосексуальною парою поставилися б 59% респондентів.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: