У Росії хочуть визначити спеціальні місця для мітингування

Дата: 09 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

У Раді федерації Росії планують створити перелік місць, де росіянам дозволено виходити на мітинги. 

Про це повідомляє видання “Коммерсант”. 

Запропонували створити відповідний законопроект члени тимчасової комісії щодо захисту державного суверенітету. Фактичне обмеження свободи мирних зібрань там називають конкретизацією вимог до місць проведення політичних акцій. Також члени комісії не приховують, що причиною можливих нововведень стали останні акції протестів у Москві. 

“Необхідно розробити законопроект, який чітко визначав би місця проведення політичних акцій. Він не порушував би право на мирні мітинги, закріплене Конституцією, але і не давав би порушувати права інших громадян, які ведуть дітей в дитячі садки і школи”, – цитують журналісти сенаторку Людмилу Бокову. 

Відомо, що й наразі у Росії працюють обмеження щодо місць проведення мітингів. Так, наприклад, у країні заборонено проводити акції поблизу шкіл, судів та виробничих об’єктів. Також у деяких містах Росії, наприклад в Москві і Санкт-Петербурзі, є майданчики для проведення публічних заходів без узгодження з владою міста. 

Нагадаємо, 27 липня та 3 серпня у Москві пройшли масштабні акції протесту з вимогою прозорих та чесних виборів до Мосміськдуми. Обидві акції супроводжувались масштабними затриманнями та побиттям протестувальників. У відповідь на такі дії російської влади глава британської делегації в ПАРЄ Роджер Гейл закликав переглянути рішення ПАРЄ щодо повернення Росії до асамблеї.

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter