У Росії ФСБ планує взяти під контроль інтернет для “інформаційної безпеки”

Дата: 18 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Перший заступник директора Федеральної служби безпеки Росії генерал армії Сергій Смирнов заявив, що кіберпростір має бути під контролем компетентних служб для боротьби з тероризмом.

Про це він повідомив ЗМІ після засідання Ради регіональної антитерористичної структури Шанхайської організації співпраці (ШОС) в Бішкеку, передає ТАСС.

Як каже Сергій Смирнов, на засіданні ради обговорювалися питання, пов’язані з гарантуванням безпеки в кіберпросторі, зокрема постійний моніторинг і обмін інформацією, пов’язаною з тероризмом або екстремізмом, і функції ФСБ в цій сфері. За його словами, робоча група експертів виробить відповідні пропозиції.

“Для нас, професіоналів, давно очевидно, що кіберпростір має перебувати під контролем компетентних органів. Без цього гарантувати належне забезпечення інформаційної безпеки й успішно протистояти сучасним терористичним загрозам неможливо”, – заявив заступник директора Федеральної служби безпеки Росії.

Він додав, що спецслужби країн ШОС створили захищений канал зв’язку для оперативного обміну інформацією, пов’язаною із загрозами тероризму.

Водночас Сергій Смирнов зазначив, що Росія під час свого головування в Регіональній антитерористичній структурі ШОС має намір опрацювати питання про створення спільного центру “протидії новим викликам і загрозам безпеці”. Це, за його словами, було однією з пропозицій, озвучених президентом Росії Володимиром Путіним, і поки перебуває на стадії внутрішньодержавного обговорення.

18 жовтня російський президент на засіданні Міжнародного дискусійного клубу “Валдай” заявив, що до стрілянини в школі в Керчі призвела в тому числі глобалізація через інтернет.

“Це в тому числі, судячи з усього, результат глобалізації. У соцмережах, в інтернеті цілі спільноти створені… Молоді люди з нестійкою психікою псевдогероїв для себе створюють. Це означає, що ми погано реагуємо на умови, що змінюються у світі”, – цитує Володимира Путіна видання “Українська правда”.

Він також додав, що молодь “хапає цей сурогат героїзму”, тому що для неї не створюють “потрібного, цікавого і корисного контенту”.

Нагадаємо, опівдні 17 жовтня студент Керченського політехнічного коледжу Владислав Росляков напав на учнів: він стріляв по людях з рушниці, а також ввів у дію вибуховий пристрій. Після теракту хлопець скоїв самогубство. Під час масового вбивства загинуло 21 людина.

Через теракт у місті оголосили режим надзвичайної ситуації, а всі заклади освіти закрили. Українські прикордонники на адмінмежі з окупованим Кримом ввели посилені заходи безпеки

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: