У психіатричній лікарні на Волині пацієнтів прив’язують до ліжок

Дата: 23 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Монітори Департаменту реалізації національного превентивного механізму виявили низку порушень у Волинській обласній психіатричній лікарні № 2 селища Олика, серед яких – протиправне застосування фізичного обмеження.

Про це повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Так, пацієнти лікарні розповіли, що їх прив’язують до ліжок. При цьому в лікарні відсутні журнали і протоколи щодо застосування фізичної фіксації. Монітори спілкувались із пацієнтами відділення № 3 для чоловіків і відділення № 2 для застосування примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом.

Окрім того, в лікарні не вистачає необхідних ліків, зокрема які необхідні під час епілептичних нападів. Для здійснення реанімаційних заходів пацієнтів везуть до інших лікарень області. Також у лікарні бракує лікарів-психіатрів: працює фактично сім лікарів на 260 пацієнтів, хоча має бути один лікар на 20 пацієнтів.

Лікарі не роблять вчасно записи до журналу обліку процедур, листків призначень. В одній з медичних карток монітори взагалі не виявили жодних записів за останні два місяці. У медичних картках пацієнтів, які госпіталізовані в добровільному порядку до 2018 року, відсутня згода на лікування.

Монітори зазначають, що пацієнти-чоловіки у відділенні № 3 під час візиту моніторів не гуляли. Персонал пояснив це тим, що не у всіх пацієнтів є одяг та взуття для прогулянок восени. Та основною перепоною є самовільне залишення пацієнтами території лікарні.

Також у відділенні № 2 в кімнатах для побачень облаштовані перегородки з органічного скла, тому під час спілкування пацієнти і рідні можуть лише бачити і чути один одного, хоча такі обмеження нормативно не передбачені.

У палатах відсутні двері і не дотримано нормативів площі на одне ліжко, хоча частина відділень закриті. Ліжка і матраци старі, а постільна білизна зношена. Будівля закладу перебуває в аварійному стані, зокрема покрівля потребує капітального ремонту. А оскільки заклад розміщено в історичному та архітектурному комплексі – замку Радзивіллів, він не підлягає реконструкції. Тому доцільно було б збудувати нове приміщення, де б розміщувався спеціальний заклад для надання психіатричної допомоги, зазначають монітори.

Прес-служба Уповноваженої Верховної Ради з прав людини обіцяє надіслати звіти за результатами візитів до психлікарень з рекомендаціями керівництву Волинської облдержадміністрації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: