У проекті реформи поліції залишено систему радянських звань

Дата: 30 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Згідно з проміжними документами парламентського комітету, у пакеті законів щодо реформи поліції залишено старі радянські звання та не впроваджено обов’язковий конкурс на керівні посади.

“Євромайдан SOS” отримав результати опрацювання пакету законів про поліцію Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Вже зараз можна сказати, що незважаючи на більш ніж 500 отриманих зауважень та доповнень до законопроекту “Про Національну поліцію”, депутатський корпус не спромігся перетворити документ на реформаторський. У законопроекті, наприклад, залишилося необов’язковим проведення конкурсу для призначення на керівні посади поліції. І це – всупереч позитивному досвіду конкурсного добору на посаду керівника міліції Львівської області“, – зазначають громадські активісти.

Також залишено незмінною систему морально застарілих та практично непотрібних “спеціальних звань”, успадкованих з часів Радянського Союзу. Депутат Віктор Чумак запропонував цілком цивільну та європейську систему звань. Але у остаточному варіанті депутати вирішили не чіпати “радянський резерв МВС”, тому залишено практично усі старі звання – від рядового до генерала І рангу.

Нагадаємо, експерти фундації “Відкрите суспільство” зазначають, що з п’яти законопроектів, які спрощують притягнення суддів до відповідальності, жоден ще не став повноцінним законом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter