У питанні несплати аліментів переважають права дітей – Петухов

Дата: 23 Травня 2018
A+ A- Підписатися

У конфлікті прав після запроваджених Міністерством юстиції заходів щодо неплатників аліментів переважають права дітей, аніж право боржників на приватність.   

Про це під час конференції “Система освіти в сфері прав людини в Україні: перспективи розвитку” заявив заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, відповідаючи на питання про реєстр неплатників аліментів. Цей реєстр відомство називає “дошкою ганьби”.  

“Я розумію, що це дискусійне питання. У цьому питанні і в законодавстві переважає публічний інтерес захисту прав дитини, аніж право на приватне життя боржника. Немає іншого способу ефективно захисти права дитини, окрім комплексу заходів, які запровадило Міністерство юстиції”, – вважає заступник міністра.  

Він нагадав, що інформація про всіх неплатників аліментів у реєстрі публічна. А отже, будь-який контрагент неплатника аліментів може перевірити, чи є у цієї людини боргові зобов’язання. 

За словами Сергія Петухова, така позиція міністерства стосовно боржників широко підтримується суспільством.

“Наскільки я знаю, наші законодавчі нововведення і така практика захисту прав дітей у судах не оспорюються. Коли ми розробляли ці заходи, було багато скепсису. А коли запровадили, я не бачив широкого незадоволення. Українці сприймають ці заходи і вважають їх потрібними”, – каже він. 

Нагадаємо, 15 травня Верховна Рада проголосувала за основу зі скороченням терміну підготовки до другого читання законопроект №8296. Документ посилює відповідальність за несплату аліментів. 

Законопроект змінами до законів “Про банки і банківську діяльність”, “Про Національний банк України”, “Про виконавче провадження” запроваджує автоматизований арешт коштів боржника за виконавчими провадженнями. 

Зміни до Сімейного кодексу встановлюють, зокрема,  можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю чи тяжко хвора дитина, самостійно вирішувати питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на лікування, навчання та відпочинок. Це буде можливо, якщо у другого з батьків є заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці. 

“Батьки або інші особи, які виховують дитину, повинні створити такі умови життя, які будуть достатніми для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку дитини. Однією з найбільш нагальних проблем у сфері захисту прав дітей є проблема належного матеріального забезпечення. Найбільш гостро вона стоїть для дітей, які виховуються в неповних сім’ях”, – так обґрунтовують посилення відповідальності для боржників автори законопроекту. 

Головне науково-експертне управління Верховної Ради у своєму висновку вказує, що цей законопроект пропонує обмежити права громадян на володіння, користування і розпорядження своєю власністю, закріплені статтею 41 Конституції України. 

“Оскільки у проекті йдеться про відмову в реєстрації заявнику, у більшості випадків будуть порушуватися права особи, яка придбала нерухомість у особи, що має заборгованість за сплатою аліментів, тобто яка не має відношення до несплати аліментів. Крім цього, слід врахувати, що це положення блокує можливість боржника продати своє майно з тим, щоб погасити заборгованість з аліментами”, – йдеться у висновку.

Раніше повідомлялось, що Мін’юст виніс 118 140 постанов про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України для тих громадян, які не сплатили аліменти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: