У парламенті зареєстрований законопроект про статус зниклих безвісти

Дата: 23 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №5435 “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти”.

Про це у Facebook повідомила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко, яка є одним з ініціаторів закону.

“Законопроект визначає правовий статус зниклих безвісти та забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних з обліком цих осіб та їх розшуком, він імплементує міжнародні договори з міжнародного гуманітарного права щодо захисту осіб, зниклих безвісти, та їх родичів і вводить у національну площину визначення “особи, зниклої безвісти”, яке поширюється на будь-які випадки безпричинного зникнення особи, та детально регулює її правовий статус, також визначає процедуру розшуку осіб, зниклих безвісти – від подання заяви про розшук і до його припинення”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначено у пояснювальній записці, відсутність належного регулювання правового статусу осіб, зниклих безвісти, є прогалиною чинного законодавства України, необхідність усунення якої загострилася у зв’язку зі збройним конфліктом в Автономній Республіці Крим та на сході України.

“Як і поранені, хворі, позбавлені волі та загиблі, зниклі безвісти є постраждалими від конфлікту особами й мають право на повагу та захист. Протена даний час цій категорії осіб приділяється недостатньо уваги. Більш того, можлива участь родичів осіб, зниклих безвісти, у відновленні життя суспільства фактично нівелюється. Ця проблема, пов’язана зі значними стражданнями як окремих осіб, так і суспільства в цілому, має довгострокові наслідки, що охоплять і постконфліктний період”, – зазначають автори закону.

Геращенко також подала пропозицію щодо створення Комісії з питань осіб, зниклих безвісти.

Нагадаємо, раніше Геращенко повідомляла, що на Донбасі безвісти зниклими вважаються 498 осіб, 347 з яких – цивільні. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: