У парламенті проведуть слухання щодо дискримінації жінок в Україні

Дата: 08 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

На парламентські слухання щодо запобігання та протидії дискримінації жінок із вразливих соціальних груп, які відбудуться 10 жовтня у Верховній Раді, зареєструвались понад 700 осіб.

Про це на прес-конференції повідомила менеджер проекту організації “ООН-жінки в Україні” “CEDAW в дії” Марина Руденко, повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

За її словами, це питання вперше обговорять на такому високому рівні.

“У слуханнях візьмуть участь не тільки представники виконавчої влади, відповідальні за питання дотримання прав людини, але й громадські активісти. Ми в “ООН-Жінки” очікуємо, що це стане одним із кроків, щоб міжнародне законодавство, яке ратифікувала Україна, дійсно почало виконуватись”, – зауважила Руденко.

Також вона підкреслила, що спілкування з активістами, які працюють над темою дискримінації жінок, показало нові тенденції в їхній роботі:

“Їм більше не цікаво слухати про пільги та кількість грошей, які закладає держава в бюджет. Вони хочуть, щоб у нас почали приймати дієві програми розвитку, що посилять та створять нові можливості у питанні освіти щодо захисту прав людини”.

Нагадаємо, що останні дослідження показали: жінки-переселенки в Україні зазнають множинної дискримінації та перебувають в економічно вразливішому стані, ніж чоловіки-переселенці. Часто вони фінансово залежать від чоловіків та інших членів родини, частіше, ніж чоловіки, утримують дітей, отримують гірший доступ до працевлаштування. Також актуальним залишається питання працевлаштування жінок: лише 35,9% з них повідомили, що мають роботу, у порівнянні із 46,1% чоловіків. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: