У ПАРЄ схвалили резолюцію, яка може повернути Росію до Ради Європи

Дата: 03 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи схвалив резолюцію, що може змінити правила організації щодо запровадження санкцій стосовно делегацій.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова делегації Верховної Ради в ПАРЄ Володимир Ар’єв.

Він зазначив, що якщо резолюцію проголосують, то можливість запровадити санкції залишиться, але в урізаному варіанті. 

“Це поганий варіант, який ускладнює санкційну процедуру, але повністю її не ліквідує, як того вимагали росіяни. Ми були проти, але багато з тих, хто голосували за резолюцію, казали, що, може, росіяни приймуть запропонований компроміс, бо “треба їх нарешті почати критикувати в обличчя, адже вони не змінюються”. Наївна позиція, м‘яко кажучи, – написав він. 

Ар’єв наголосив, що його обурював аргумент щодо необхідності зберегти доступ 140 мільйонів росіян до Європейського суду з прав людини.

“За цей доступ українці платять і свободою, і життям. Крім того, жодного сигналу від відовідальних за закордонні справи у Зеленського так в ПАРЄ і не надійшло. Звернення громадських організацій, правозахисників, родичів заручників і моряків комітет наразі проігнорував. Будемо працювати на те, щоб переконати асамблею не стріляти собі в ногу. Переконувати тими силами, які є: парламентарі, дипломати, ГО, журналісти. Приєднуйтесь теж. У нас три тижні”, – зауважив голова делегації. 

Як відомо, наприкінці травня активісти з групи Save Oleg Sentsov пропонували усім небайдужим приєднатися до онлайн-акції “Ви маєте нас почути!” до п’ятої річниці арешту Олега Сенцова і закликати членів ПАРЄ не скасовувати санкцій щодо Росії, допоки вона не звільнить усіх українських політв’язнів, які утримуються в РФ та на незаконно окупованих територіях України. Проте згодом понад 30 міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи на засіданні в Гельсінкі ухвалили рішення, яким відкривається шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою. 

Із закликом не допустити повернення Росії до ПАРЄ виступали й правозахисники

Нагадаємо, що у 2014 році після незаконної анексії Криму Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: