У Омбудсмана пояснили, чому видалили петицію на захист “традиційних цінностей”

Дата: 04 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Петиція “Просимо вжити заходів для припинення пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей”, розміщена на сайті інтернет-представництва президента України, зазіхає на права і свободи ЛГБТІ-спільноти та містить ознаки підбурювання до дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації.

Про це повідомляє прес-служба Омбудсмана.

У повідомленні зауважено, що Конституція України гарантує кожному права на свободу світогляду і віросповідання, на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Проте як Конституція України, так і Європейська конвенція про захист прав людини і основоположних свобод встановлює обмеження цих прав, зокрема для захисту прав інших людей.  

Петиція закликала ветувати законопроекти, які “суперечать позиції церков щодо гомосексуалізму та можуть сприяти легалізації одностатевих партнерств (шлюбів) або усиновленню дітей трансгендерами, внести до Верховної Ради України законопроект про заборону пропаганди гомосексуалізму, розробити та видати указ Президента України про державну підтримку та захист традиційних сімейних цінностей і подолання наслідків пропаганди гомосексуалізму в Україні”.

Автори петиції зазначили, що “нетрадиційна сексуальна орієнтація батьків має жахливий вплив на подальше життя дітей”, “усиновлення дітей гомосексуалістами є здійсненням насильства над цими дітьми”, “жінки з нетрадиційною сексуальною орієнтацією в три з половиною разів частіше мають залежність від наркотиків, ніж особи з нормальною сексуальною орієнтацією” тощо.

Таким чином, петиція містить зазіхання на їхні права і свободи, зокрема на право на повагу до гідності, право на сім’ю, право на свободу від дискримінації, зауважують у прес-службі Омбудсмана. Більше того, активісти деяких організацій проводили цілеспрямовану кампанію агітації серед населення задля залучення людей до підтримки аналогічних петицій, опублікованих на сайтах ВРУ, КМУ, президента України. Так, у Києві у поширювалися листівки із закликами підписувати вказані петиції, аргументуючи це тим, що гомосексуальність призводить до епідемії ВІЛ/СНІДУ, йдеться в повідомленні.

“Вважаємо за необхідне звернути увагу, що, згідно з статтею 23-1 Закону України “Про звернення громадян”, петиція не може містити посягання на права і свободи людини. У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється. У зв’язку з цим наголошуємо на необхідності ретельного аналізу змісту пропонованої автором петиції на предмет наявності тверджень, які посягають на права людини. Зважаючи на те, що доступ до петиції може мати кожен користувач Інтернету, і те, що вона поширюється серед необмеженого кола осіб, такі петиції сприяють формуванню упередженого ставлення до певних груп в суспільстві”, – наголошують у Омбудсмана.

Як повідомлялося раніше, з сайту президента України видалили петицію з вимогою “захистити традиційні сімейні цінності та припинити пропаганду гомосексуалізму”, підтриману різними церквами і релігійними організаціями, під якою підписалися понад 23 тисячі осіб із необхідних 25. Проти петиції виступила представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав людини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: