У Нових Петрівцях скасували обмеження мирних зібрань

Дата: 09 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Після того, як команда проекту “Громадяни в дії” подала позов до суду, Новопетрівська сільська рада скасувала положення, що обмежувало право громадян на свободу мирних зібрань.

Позов було приурочено активістами до річниці перших акцій під резиденцією Віктора Януковича, під час яких організаторів затримували та виносили щодо них рішення про адміністративні арешти.

Експерти Українського незалежного центру політичних досліджень називають незаконним “положення про мирні збори”, що діє у селі Нові Петрівці на Київщині. Саме цей документ став приводом для активістів звернутися до суду. Згідно з документом, термін подачі повідомлення про проведення акції становить 10 днів, і проводити їх можна лише у парку на околиці села.

Згідно зі статтею 39 Конституції України, українцям гарантоване право на мирні зібрання, а регламентувати це право може тільки закон, прийнятий Верховною Радою. Місцеві ради, які всупереч Конституції приймають власні положення про мирні збори, фактично підміняють собою Конституційний Суд“, – підкреслила експерт УНЦПД Анастасія Шимчук.

Подібні положення діють у 32 містах України. Окрім Нових Петрівців “Громадяни в дії” ведуть судові справи по скасуванню таких положень у чотирьох містах – Бучі, Краснограді, Харкові та Полтаві. При цьому у Бучі міська рада вже вдруге ігнорує судове засідання. У Краснограді міська рада обіцяла скасувати положення на попередньому судовому засіданні, але досі цього не зробила. А у Харкові перенесли розгляд справи аж на 19 серпня, через що активісти готують заяву про порушення процесуальних термінів та вимагатимуть розглянути справу швидше. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: