У Норвегії тисячі людей протестували проти обмежень на аборти

Дата: 19 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

17 листопада тисячі людей по всій Норвегії взяли участь у демонстраціях проти обмежень на аборти.

Про це повідомляє Reuters.

Як повідомляє агенція, коли християнські демократи почали переговори з опозиційною Партією праці, щоб усунути консервативний уряд країни, прем’єрка Ерна Солберг запропонувала обговорити питання обмежень на аборти. Цей аргумент допоміг у переконанні християнських демократів проголосувати про приєднання до керівної коаліції. Це дозволить Солберг утримати більшість у парламенті до виборів 2021 року.

Християнські демократи виступають за обмеження на аборти, зокрема хочуть заборонити переривати вагітність після 12-го тижня за винятком випадків, коли йдеться про вроджені вади чи загрозу життю.

В Осло демонстранти пройшли ходою центром міста, тримаючи банери “Моє тіло – моє діло” і “Захистимо аборти”. “Новий закон, який пропонується, обмежує права жінок. Гадаю, жінка має сама вирішувати”, – сказала одна з учасниць акції.

Опитування показують, що 68% норвежців не підтримують зміну законодавства про аборти, за зміни лише 16%. З 1978 року в Норвегії дозволені аборти після 12-го тижня вагітності за дозволом двох лікарів. Водночас і їхнє рішення може бути оскаржене.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter