У неділю у Туреччині відзначали річницю невдалого перевороту

Дата: 16 Липня 2017
A+ A- Підписатися

16 липня 2016 року у Туреччині стався невдалий путч. 

Як передає ВВС Україна, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган виступив на мітингу в Стамбулі, присвяченому річниці спроби перевороту.

Виступ тривав перед натовпом людей на мосту над протокою Босфор. Там минулого року сталися зіткнення між військовими, які намагалися ініціювати переворот, і цивільними. Міст тепер носитиме назву Моста мучеників. Ердоган відкрив там меморіал.

Десятки тисяч громадян Туреччини вийшли на вулиці, аби відзначити першу річницю невдалої спроби військового перевороту.

У своєму емоційному виступі він заявив, що рік тому турецький народ довів, що готовий пожертвувати всім, аби захистити країну.

15 липня оголосили в Туреччині національним святом.

Президент країни також підтримав смертну кару для змовників.

Пізніше на мосту зачитали імена 34 людей, які там загинули під час зіткнень із військовими.

Влада вже звільнила понад 150 тисяч державних службовців, нібито причетних до перевороту. Із них, зокрема, – 2 303 поліцейських, 546 військових, 302 викладачів університетів і понад три тисячі співробітників різних міністерств. Лише минулого тижня усього звільнили 7 348 людей.

Вцілому близько 50 тисяч людей заарештували.

Противники режиму звинувачують його в прагненні придушити опозицію.

Кореспондент BBC в Туреччині Марк Лоуен зазначає, що через рік після спроби перевороту країна не є об’єднаною. Для половини країни 15 липня було днем її відродження, а для іншої – днем загибелі демократії.

Нагадаємо, спроба державного перевороту в Туреччині сталася у ніч на 16 липня 2016 року. Основні події відбувалися у двох найбільших містах країни – Стамбулі і Анкарі. Через протистояння загинули 260 людей.

Головним натхненником і організатором заколоту турецька влада назвала ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена – давнього опонента президента країни Реджепа Таїпа Ердогана. Тоді ж в Анкарі почали вимагати екстрадиції Ґюлена зі Сполучених Штатів, де він живе з 1999 року.

Сам Ґюлен твердить, що не має стосунку до спроби перевороту. Проповідник пообіцяв повернутися до Туреччини, якщо його вину доведуть.

Раніше повідомлялось, що група шведських депутатів подала до прокуратури скаргу, в якій звинуватила президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана у геноциді, злочинах проти людяності і воєнних злочинах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter