У МЗС кажуть про відсутність прогресу щодо політв’язнів у Росії і в Криму

Дата: 23 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Жодного прогресу щодо можливого звільнення громадян України, яких утримують в Російській Федерації та на території анексованого Криму, у переговорному процесі в “нормандському форматі” поки немає.

Про це у вівторок заявив міністр зовнішніх справ України Павло Клімкін у Києві під час брифінгу з німецьким та французьким колегами, передає ВВС Україна.

“Ми не маємо жодного прогресу щодо політичних в’язнів у Росії та на території Криму”, – наголосив український урядовець.

Павло Клімкін додав, що цю проблему у блоці гуманітарних питань обговорюватимуть міністри у “нормандському форматі” (Україна, Росія, Франція, Німеччина) у Парижі 3 березня. Також там говоритимуть про припинення бойових дій на Донбасі, доступ ОБСЄ до всіх районів, а також “модальність виборів” на територіях, підконтрольних сепаратистам.

Київ наполягає на тому, що кількох українських громадян незаконно засудили, або судять у РФ та в Криму. У Москві такі звинувачення відкидають й твердять, що дані справи стосуються “терористичної діяльності”, вбивств та інших злочинів.

Раніше українські правозахисники заявили, що ніхто з українців не застрахований від політичних переслідувань, перебуваючи в Росії чи в окупованому Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter