У МТОТ заявили, що почали виплачувати гроші звільненим з полону

Дата: 13 Червня 2018
A+ A- Підписатися

В Україні почали виплачувати гроші звільненим полоненим, які їм обіцяла держава одразу після звільнення.

Про це розповіла начальниця управління з питань переселенців та гуманітарної співпраці Міністерства тимчасово окупованих територій Ірина Калупаха, повідомляє “Радіо Свобода”.

Звільнені полонені в аеропорту “Бориспіль”, грудень 2017 року

Наприкінці минулого року відбувся найбільший обмін полоненими за чотири роки. З тимчасово окупованих територій Донбасу повернулися понад 70 осіб. Одразу після звільнення Кабмін ухвалив постанову, яка регулювала виділення допомоги колишнім полоненим в ОРДЛО: фінансова підтримка, рішення проблем з житлом і надання медичної та психологічної реабілітації. 

У березні цього року виконавча директорка “Схід-SOS” Олександра Дворецька повідомляла, що за обіцяною допомогою після звільнення звернулися десятки осіб, але отримати вони її не змогли.

“Заяви відмовлялися приймати, адже в Мінсоцполітики просто не пояснили, як працювати з цією категорією громадян. СБУ не передала список звільнених людей, а значить, у міністерстві не могли сформувати бюджет. Спочатку говорили, що гроші будуть виділяти з резервного фонду, але внесені до постанови зміни перекладають відповідальність на Міністерство тимчасово окупованих територій”, – зауважувала тоді вона.

Допомагати звільненим почали тільки в Донецькій і Луганській областях: по 50 та 8 тисяч гривень відповідно.

Тепер, за словами Кулапахи, допомогу найближчим часом отримають усі.

“Тут не буде, що всі отримають допомогу в один день. Звільнені з полону зверталися в різний час: на місяць раніше, на місяць пізніше. Виплачувати вже почали, це питання часу. І це не півроку, а місяць максимум”, – підкреслила вона.

Зараз гроші почали виплачувати у Львівській та Донецькій областях. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: