У Москві вимагали звільнити правозахисника Еміра-Усеїна Куку

Дата: 05 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Російські активісти, які об’єдналися в безстрокову акцію “Стратегія-18”, провели у Москві акцію на підтримку кримського правозахисника, фігуранта “ялтинської справи Хізб ут-Тахрір” Еміра-Усеїна Куку, якому вчора продовжили арешт на півроку.

Про це повідомляє організаторка акції Віра Лаврешина на своїй сторінці у Facebook.

“Флешмоб у Москві за свободу Еміра-Усеїна Куку, кримського правозахисника, якому загрожує термін до 25 років. Емір-Усеїн Куку – правозахисник, а не терорист!” – написала вона.

У Сімферополі, 4 грудня, на виїзному засіданні Ростовський окружний військовий суд продовжив арешт фігурантів “ялтинської справи Хізб ут-Тахрір” до 27 травня 2018 року.

Арешт продовжили Мусліму Алієву, Еміру-Усеїну Куку, Вадиму Сіруку, Енверу Бекірову, Рефату Алімову та Арсену Джеппарову.

Слідство у справі “ялтинської шістки” закінчено. Найближчим часом Ростовський окружний військовий суд розпочне розгляд справи по суті. Попереднє судове засідання призначене на 11 грудня.

Фігуранти “ялтинської справи Хізб ут-Тахрір” (організація, заборонена в Росії та анексованому нею Криму) Арсен Джеппаров і Рефат Алімов перебувають під вартою після того, як їх заарештували в Краснокам’янці 18 квітня 2016 року. Перших чотирьох обвинувачених цієї “справи” заарештували 11 лютого 2016 року. Серед них – член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, алуштинець Муслім Алієв і житель села Краснокам’янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об’єднань, названих “терористичними”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: