У Москві спецслужби затримали власкора Укрінформу

Дата: 03 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

У Москві спецслужби затримали власного кореспондента українського національного агентства “Укрінформ” у Франції Романа Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах.

Про це йдеться у заяві Укрінформу.

“Укрінформ глибоко обурений затриманням у Москві в п’ятницю, 30 вересня, нашого власного кореспондента Романа Сущенка і появою в російських ЗМІ інформації щодо звинувачень його у “шпигунстві””, – зазначено в заяві.

Укрінформ вважає затримання Сущенка, який працює в агентстві з 2002 року, спланованою провокацією.

В агентстві наголошують, що Сущенко на момент затримання перебував у відпустці і прибув до Москви в приватних цілях. Він був затриманий у Москві в день прибуття і, з порушенням усіх міжнародних правил, про його затримання російська сторона не повідомила нікому – ні дружині, ні в дипломатичні установи, ні за місцем роботи. Про затримання Романа його дружина Анжела Сущенко, яка залишається у Франції, дізналася лише зранку в неділю, 2 жовтня, зателефонувавши родичам чоловіка після того, як він два дні не виходив на зв’язок. При цьому його родичі говорили вкрай обережно, натяками, уникаючи навіть слова “затримали”.

Відразу ж після того Анжела Сущенко зателефонувала на “гарячу лінію” Посольства України в РФ, а потім направила Посольству офіційну заяву про зникнення чоловіка.

Про звинувачення на адресу Романа “в шпигунстві” Укрінформ та його дружина дізналися з повідомлень російських ЗМІ.

Наразі Укрінформ і дружина нашого журналіста Анжела Сущенко уклали угоду з відомим російським адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме Романа Сущенка та вранці вимагатиме зустрічі зі своїм підзахисним. За даними російських ЗМІ, Романа утримують у СІЗО “Лефортово”.

Укрінформ заявляє, що всі звинувачення “в шпигунстві” на адресу Романа Сущенка, журналіста з багаторічною бездоганною професійною репутацією, акредитованого в одній з найвпливовіших країн Євросоюзу, яка до того ж є учасницею “нормандського формату”, можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку РФ щодо українських громадян.

Укрінформ звертається із закликом до журналістської спільноти стати на захист нашого колеги, а також за допомогою до міжнародних правозахисних організацій, дипломатичних установ України та іноземних держав – сприяти у звільненні Романа.

У свою чергу російський адвокат Марк Фейгін написав у Твіттері, що в ніч на понеділок він уже побував у в’язниці” Лефортово “, щоб внести себе до списку на відвідування Сущенка.

Раніше, 2 жовтня громадський рух “Відкрита Росія” на своєму сайті повідомив, що суд Москви заарештував українського журналіста Романа Сущенка за звинуваченням у “шпигунстві”, і що члени громадської наглядової комісії Росії випадково зустріли чоловіка у камері карантинного відділення Лефортовської в’язниці.

Інші російські ЗМІ з посиланням на дані ФСБ пишуть, що затриманий Роман Сущенко “цілеспрямовано збирав інформацію, що є державною таємницею, про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії Російської Федерації”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter