Нові мінські домовленості: Україна забере в’язнів з колоній в “ДНР” і “ЛНР”

Дата: 22 Липня 2015
A+ A- Підписатися

У Мінську на зустрічі Тристоронньої контактної групи домовилися про сприяння в етапуванні засуджених з окупованих територій у в’язниці на контрольованих Україною територіях. До етапування долучиться також Червоний Хрест.

Про це на своїй facebook-сторінці повідомила представниця України в робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи, народна депутатка Ірина Геращенко.

“Ми звернулися до ОБСЄ і МКЧХ (Міжнародного комітету Червоного Хреста – ред.) з проханням направити своїх представників на судилища, що розпочинаються в Ростові над Надією Савченко та Олегом Сєнцовим. Також домовилися про те, що Червоний Хрест може у якості моніторингової місії долучитися до міжнародної процедури етапування засуджених, які відбувають покарання в тюрмах на окупованих територіях, вироки по яким приймалися українськими судами і вступили в силу ще до окупації, в інші установи, що належать українській пенітенціарній системі”, – написала народна депутатка.

Вона також повідомила, що на окупованих територіях у в’язницях перебуває близько 10 тисяч в’язнів, які відбувають покарання за вироками українських судів. З цих ув’язнених близько тисячі хочуть відбути залишок терміну покарання на підконтрольній Україні території.

“Це важливо, адже це теж украінські громадяни, нехай навіть такі, що скоїли злочини і по яким прийнято вироки. Але ми як держава маємо бути впевнені, що до них не застосовують заборонених методів”, – написала народна депутатка.

Нагадаємо, 8 липня за ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської відбулася передача перших дев’яти засуджених з непідконтрольної уряду України території Донецької області.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter