У Міносвіти пояснили, як абітурієнти з окупованих Криму та Донбасу складатимуть ЗНО

Дата: 11 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Міносвіти та Український центр оцінювання якості освіти розробили додаткові умови реєстрації та участі в ЗНО абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму, а також учасників антитерористичної операції.

Про це повідомляється на сайті УЦОЯО.

“Учасники антитерористичної операції, особи, які мешкають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, міста Севастополь або на території Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, зможуть зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні з 5 лютого до 25 березня 2019 року, а також з 3 до 20 травня 2019 року (для участі в додатковій сесії)”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що додаткова сесія ЗНО відбудеться з 26 червня до 12 липня 2019 року.

Лише громадяни з непідконтрольних територій, які не мають можливості відіслати документи для реєстрації поштою, повинні в установлений строк надіслати відскановані копії фотокартки та інших необхідних документів на електронну адресу відповідного регіонального центру.

Якщо особа не може вказати адресу в Україні для отримання поштового повідомлення, інформація про результати реєстрації надсилається на її електронну адресу. В такому разі сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання зберігаються в регіональному центрі. Їх можна забрати в будь-який зручний час або отримати безпосередньо в пункті проведення зовнішнього оцінювання під час проходження першого тестування.

Щоб узяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, цьогорічним випускникам, які проживають на непідконтрольних українській владі територіях, достатньо бути зарахованими за будь-якою формою навчання (денна, вечірня, дистанційна, екстернатна тощо) у загальноосвітньому закладі на території України.

На сайті “Доступна освіта” можна знайти безкоштовні відеоуроки з української мови і літератури, історії України, інших предметів, перегляд яких не потребує реєстрації. Крім іншого, тут розміщено покрокові інструкції щодо отримання документів про освіту державного зразка, здобуття вищої освіти за спрощеною процедурою, а також перелік освітніх програм тощо.

Як повідомлялося раніше, експерти зауважують, що наявна концепція вступу абітурієнтів з окупованого Криму до українських ВНЗ не відповідає потребам вступників та призводить до їх дискримінації та сегрегації. Наразі для них існують дві системи подання документів – загальна та спрощена (без складання ЗНО), а також для вступу їм не треба мати із собою паспорт і шкільний атестат. Проте досі міністерства, які опікуються медичними та культурними університетами, не надали можливості кримчанам вступати до цих закладів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: