У Міноборони відреагували на скарги військових АТО про знущання з боку командира

Дата: 09 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Капітана групи інженерного забезпечення 54 окремої моторизованої бригади ЗСУ, що дислокується у військовій частині пп В2970, якого підлеглі звинувачували у знущаннях, побиттях, викраденнях та крадіжці палива, після службового розслідування переводять до іншої військової частини.

Про це свідчить документ, підписаний заступником командувача сухопутних військ ЗСУ з морально психологічного забезпечення полковником О.М. Голоднюком, копія якого передана Центру інформації про права людини.

“За результатами проведеного службового розслідування факти щодо письмових пояснень окремих військовослужбовців групи інженерного забезпечення військової частини – польова пошта В2970 підтвердились частково”, – йдеться в документі.

У документі зазначено, що з метою реагування на ситуацію та недопущення подібних випадків у подальшому командування Сухопутних військ ЗСУ вжило “заходи дисциплінарного впливу стосовно окремих посадових осіб групи інженерного забезпечення” згаданої частини та спланувало їхнє переміщення до інших військових частин.

Нагадаємо, восени 2016 року військовослужбовці групи інженерного забезпечення 54 окремої моторизованої бригади ЗСУ, написали 6 рапортів, в яких звинувачують свого командира у побиттях, насильницьких викраденнях, погрозах підлеглим, а також у використанні зброї не за призначенням, підробці документів та крадіжці палива.

Два рапорти з шести написані жінками. Так, жінка-солдат повідомила про погрози з боку командира і схиляння до позастатутних відносин. За словами постраждалої, капітан вимагав називати його на “ти”. А коли таке спілкування з командиром викликало ревнощі чоловіка підлеглої, капітан вивіз чоловіка у наручниках і з пакетом на голові за місто та жорстоко побив.

Інша жінка, радіотелефоністка, свідчила, що капітан насильно у багажнику “Жигулів” вивозив її в нульову зону і наказував виходити з бліндажу під час обстрілу.

Вона також розповіла, як під час виїзду на стрільби капітан відкрив хаотичну стрільбу бойовими патронами і “по особовому складу полетів рикошет”.

У свою чергу старший сержант інженерно-технічної роти бригади свідчив про факт звірячого побиття капітаном солдата. А також розказав про випадки незаконного позбавлення волі солдатів, які перебували у стані алкогольного сп’яніння. Капітан надовго замикав їх у приміщенні.

У коментарі Центру інформації про права людини капітан назвав ці звинувачення необґрунтованими. За його словами, це була помста з боку військовослужбовця, якого він обґрунтовано звинуватив у крадіжці тушонки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: