У Мін’юсті назвали прізвища відповідальних за анексію Криму

Дата: 22 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Міністр юстиції України Павло Петренко назвав прізвища російських чиновників, причетних до анексії Криму.

Про це він сказав в інтерв’ю LIGA.net.

“Інформація, яку я можу розкривати на даному етапі слідства, – це список осіб, які в ході анексії півострова Крим здійснювали агітацію українських військовослужбовців до переходу на службу в Збройні сили РФ: Галкін А.І. (командувач військами Південного військового округу, генерал полковник), Куликов В.В. (заступник командувача ЧФ РФ, контр-адмірал), Мірнов В.В. (заступник начальника центру зв’язку ЧФ РФ), Остріков О.Л. (начальник берегових військ ЧФ РФ в АР Крим, генерал- майор) і ряд інших”, – зазначив Петренко.

Відповідаючи на запитання про докази підготовки захоплення Криму в 2013 році, Петренко сказав, що вони вже додані в перший позов до Європейського суду з прав людини щодо анексії півострова.

“Ми отримали їх (докази, – ред.) від спецслужб, з показань свідків, від Міноборони. Все говорить про те, що план захоплення Криму в активній фазі реалізовувався вже в 2013 році. І про це точно знав Янукович. Він не міг не знати, будучи президентом”, – підкреслив Петренко.

За його словами, йшло перекидання в Крим збройних сил РФ, проводилася диверсійна робота з місцевими органами влади.

“Багато інших підтверджень, які я не можу розголошувати. Це спростовує заяви Росії, що вона заступилася за “братній кримський народ”, коли “київська хунта” захопила владу в Україні”, – додав він.

Міністр юстиції уточнив, що в справі є свідки.

“Свідки дуже різні. Військовослужбовці, які вийшли з Криму, кримські татари, цивільне населення. У середньому в день ми опитуємо по дві-три людини. Це величезна робота. Ми фіксуємо інформацію від них і направляємо її в ЄСПЛ”, – розповів Петренко.

Як відомо, Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: